Śląskie. Zatrzymano trzy nielegalne migrantki z Etiopii

Polska
Śląskie. Zatrzymano trzy nielegalne migrantki z Etiopii
Śląski Oddział Straży Granicznej
Pogranicznicy zatrzymali nielegalne migrantki z Etiopii

Trzy obywatelki Etiopii, które nielegalnie wjechały do Polski, zatrzymali w Żywcu śląscy pogranicznicy. Były ukryte w naczepie tira, który wjechał ze Słowacji - podał Śląski Oddział Straży Granicznej.

"Do zatrzymania cudzoziemek doszło we wtorek. Pogranicznicy otrzymali informację o nich od policjantów z Żywca, których powiadomił z kolei kierowca tira - Białorusin, oczekujący na odprawę w żywieckim oddziale celnym. Kobiety nie posiadały przy sobie dokumentów. Zadeklarowały, że pochodzą z Etiopii" – podała Katarzyna Jesionowska ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

 

ZOBACZ: Nielegalni imigranci przyjechali do Polski ukryci w... ziemniakach

 

Jak dodała, kierowca wiózł obręcze metalowe z Turcji. Zeznał, że nie był świadomy, iż w naczepie znajdują się cudzoziemki, a w trakcie podróży nic nie wzbudziło jego podejrzeń.

 

"Zostały umieszczone w ośrodku strzeżonym"

Jesionowska powiedziała, że cudzoziemki – w obecności tłumacza - usłyszały zarzut przekroczenia granicy ze Słowacji do Polski wbrew przepisom przy użyciu podstępu. Przyznały się i dobrowolnie poddały się karze: 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na 2 lata.

 

ZOBACZ: Ukryli się wśród arbuzów. Imigranci zatrzymani przez Straż Graniczną

 

"Kobiety złożyły wnioski o udzielenie im ochrony międzynarodowej na terytorium Polski. Zostały umieszczone w ośrodku strzeżonym dla cudzoziemców, gdzie będą przebywały do czasu zakończenia postępowania" – zaznaczyła Katarzyna Jesionowska.

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie