Niemcy. Liczba zakażeń koronawirusem najniższa od października

Świat
Niemcy. Liczba zakażeń koronawirusem najniższa od października
zdjęcie ilustracyjne/ Pixabay
Instytut Roberta Kocha (RKI) poinformował w czwartek o 3187 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w ciągu jednego dnia

Po raz pierwszy od wielu miesięcy siedmiodniowy wskaźnik zachorowalności na koronawirusa jest w Niemczech niższy niż 20. W związku z tym szefowie krajów związkowych chcą w czwartek przedyskutować z kanclerz Angelą Merkel ewentualne regulacje dotyczące organizacji dużych imprez.

Instytut Roberta Kocha (RKI) poinformował w czwartek o 3187 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w ciągu jednego dnia. Tydzień temu liczba ta wynosiła 4640.

 

ZOBACZ: Kiedy skończy się pandemia? Dyrektor WHO podał warunek

 

RKI podał, że siedmiodniowa zachorowalność (liczba zakażeń na 100 000 mieszkańców w ciągu tygodnia-PAP) wynosi 19,3 w skali kraju - po raz pierwszy od października ubiegłego roku spadła więc poniżej poziomu 20. W ciągu ostatnich 24 godzin w całych Niemczech odnotowano 94 nowe zgony z powodu Covid 19. Przed tygodniem było ich 166.

Czas na rozmowę z kanclerz Niemiec

W związku z niską liczbą zakażeń szefowie krajów związkowych chcą przedyskutować w czwartek z kanclerz Angelą Merkel ewentualne regulacje dotyczące dużych imprez. "Obok ogólnych tematów regularnego spotkania premierów w interesie wszystkich premierów landów będzie również przedyskutowanie ewentualnych zgód na duże imprezy z udziałem publiczności" - powiedział agencji dpa burmistrz Berlina Michael Mueller.

 

ZOBACZ: Uwolnienie patentów na szczepionki. Merkel i KE przeciwni

 

Manuela Schwesig, przewodnicząca Meklemburgii-Pomorza Przedniego, ma nadzieję na rozwiązanie ogólnokrajowe. "Meklemburgia-Pomorze Przednie prowadzi kampanię na rzecz uzgodnienia wspólnych zasad postępowania w przypadku publicznych festiwali i dużych imprez. Powinniśmy postępować tak jednolicie, jak to tylko możliwe", powiedziała gazecie "Rheinische Post".

 

Federalne stowarzyszenie branży koncertowej i eventowej wzywa rządzących do znacznego złagodzenia przepisów. 

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie