Lublin. Matka udusiła 10-letniego syna. Została skazana na 25 lat więzienia

Polska
Lublin. Matka udusiła 10-letniego syna. Została skazana na 25 lat więzienia
zdjęcie ilustracyjne/ Polsat News
Proces toczył się z wyłączeniem jawności. Wyrok nie jest prawomocny

Na karę 25 lat więzienia skazał Sąd Okręgowy w Lublinie 39-letnią Monikę S., którą uznał winną zabójstwa jej 10-letniego syna. Kobieta udusiła dziecko w jednym z lubelskich hosteli.

- Sąd uznał oskarżoną Monikę S. za winną zarzucanego jej czynu, eliminując z jego opisu zwrot "w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie" – poinformowała rzeczniczka Sądu Okręgowego w Lublinie Barbara Markowska.

 

ZOBACZ: Zwłoki 10-latka w hostelu. Zatrzymano matkę chłopca

 

Do zbrodni doszło w listopadzie 2019 r. w hostelu przy ul. Orlej w centrum Lublina, gdzie Monika S. przyjechała z synem. Kilka dni później udusiła syna, używając ręcznika, który zadzierzgnęła na szyi dziecka, a własnym ciałem unieruchomiła jego klatkę piersiową. Spowodowało to u chłopca liczne obrażenia, między innymi w postaci wielu wybroczyn i wylewów oraz rozedmy płuc, co skutkowało zgonem dziecka w wyniku uduszenia.

 

Monika S. przyznała się w prokuraturze do popełnienia zarzucanego jej czynu. Składała wyjaśnienia opisując przebieg zdarzeń, które doprowadziły ją do dokonania zabójstwa. Prokuratura nie ujawniła jej zeznań.

 

W śledztwie kobieta była badana przez biegłych lekarzy psychiatrów i psychologa, którzy uznali, że nie miała ani zniesionej, ani ograniczonej poczytalności w chwili dokonania przestępstwa. Biegli orzekli, że Monika S. może brać udział w postępowaniu przed sądem.

 

Sąd skazał ją na 25 lat więzienia. Proces toczył się z wyłączeniem jawności. Wyrok nie jest prawomocny. 

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie