Zwłoki 10-latka w hostelu. Zatrzymano matkę chłopca

Polska
Zwłoki 10-latka w hostelu. Zatrzymano matkę chłopca
Polsat News
Ciało 10-latka znalezione w jednym z lubuskich hosteli

"Policjanci zatrzymali dziś 38-letnią mieszkankę powiatu lubelskiego. Kobieta została zatrzymana do sprawy, w związku z ujawnieniem zwłok jej 10-letniego syna w jednym z lubelskich hosteli. Z udziałem kobiety będą wykonywane dalsze czynności procesowe" - poinformowała lubelska policja. Śledczy podejrzewają, że doszło do zabójstwa.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka powiedziała w sobotę, że wszczęte przez prokuraturę w tej sprawie postępowanie prowadzone jest w kierunku art. 148 kodeksu karnego, czyli zabójstwa. - W poniedziałek ma być przeprowadzona sekcja zwłok dziecka, która ma wyjaśnić przyczyny jego zgonu - dodała Kępka.

 

Matka dziecka prawdopodobnie, jako ostatnia miała kontakt z chłopcem. Zatrzymano ją w sobotę przed południem. Ze względu na dobro prowadzonego postępowania, na chwilę obecną policja nie ujawnia szczegółów.

 

ZOBACZ: Zwłoki dziecka w jednym z lubelskich hosteli. Nieoficjalnie: zostało uduszone

 

Chłopiec miał zostać uduszony

 

Prokurator Kępka powiedziała, że prokuratura prowadzi "czynności w niezbędnym zakresie" - zabezpieczony został monitoring, przesłuchani świadkowie, w tym także ojciec dziecka. Rzeczniczka nie ujawniła szczegółów tego przesłuchania.

 

WIDEO: śledczy podejrzewają, że doszło do zabójstwa 10-latka

 

  

 

Zwłoki 10-letniego chłopca znalezione zostały w piątek w jednym z hosteli przy ul. Orlej. Policja została zgłoszenie około godz. 14. Na miejsce udała się grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki, prokurator i biegły. Śledczy wyjaśniają wszystkie okoliczności tej tragedii.

 

Według nieoficjalnych informacji lokalnych portali przyczyną śmierci chłopca mogło być uduszenie.

bas/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie