Znęcał się nad rodzicami i złamał matce rękę. Grozi mu do 5 lat

Polska
Znęcał się nad rodzicami i złamał matce rękę. Grozi mu do 5 lat
Zdjęcie ilustracyjne. Pixabay/Pavlofox
44-latkowi grozi do pięciu lat więzienia

Sąd Rejonowy w Kwidzynie aresztował tymczasowo mężczyznę, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoimi rodzicami. 44-latek złamał m.in. rękę swojej matce, a podczas interwencji policji, zaatakował funkcjonariuszy.

Jak powiedział w czwartek oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sztumie Paweł Łyko, do zdarzenia doszło 6 czerwca br.

 

"Policjanci z posterunku w Starym Targu otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który znęca się nad swoimi rodzicami. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres. Po przyjeździe na miejsce policjanci zastali matkę 44-latka, której w trakcie kłótni syn złamał rękę" - dodał Łyko. Policjanci udzielili kobiecie pomocy przedmedycznej i wezwali pogotowie.

Agresor w areszcie

Pijany mężczyzna nie chciał rozmawiać z funkcjonariuszami i był agresywny. - Kiedy mężczyźnie założono kajdanki, nagle rzucił się na funkcjonariusza, naruszając jego nietykalność cielesną. Agresor został szybko obezwładniony i przewieziony do naszej jednostki. Mężczyzna nie zaprzestał i w dalszym ciągu był agresywny, gdzie przeklinał i znieważał policjantów - tłumaczył sztumski policjant.

 

ZOBACZ: 28-letnia matka pogryzła córkę. Trafiła do aresztu

 

44-latek usłyszał już zarzuty stosowania przemocy fizycznej i psychicznej nad swoimi rodzicami, znieważenia funkcjonariuszy oraz naruszenia nietykalności jednego z nich.

 

Sąd Rejonowy w Kwidzynie zastosował wobec podejrzanego areszt na trzy miesiące. 44-latkowi grozi do pięciu lat więzienia.

an/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie