Wyprzedzał na pasach. Omal nie zabił dziecka

Polska
Wyprzedzał na pasach. Omal nie zabił dziecka
Urząd Gminy Rędziny

Kamery monitoringu w Rędzinach (woj. śląskie) zarejestrowały niebezpieczne zdarzenia drogowe, które o mały włos nie zakończyło się tragedią. Kierowca volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa pieszym na pasach i prawie potrącił dziecko na hulajnodze. Mężczyzna uciekł, ale po kilku dniach został zatrzymany przez policję.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 6 czerwca na ulicy Wolności w Rędzinach pod Częstochową. Kierowca osobowego volkswagena wyprzedził kolumnę pojazdów, które zatrzymały się, aby przepuścił przechodzącą przez pasy rodzinę z dziećmi. 

 

ZOBACZ: Niemal przejechał pieszych na pasach. Po miesiącu namierzyli go policjanci

 

Rozpędzony samochód wjechał na przejście i omal nie potrącił dziecka jadącego na hulajnodze.

 

Całą sytuację zarejestrowały kamery monitoringu zamontowane na Urzędzie Gminy. 

 

 

Mimo, że zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, kierowca nie zatrzymał się, aby sprawdzić czy dziecku nic się nie stało i pojechał dalej. 

 

 

Sprawą zajęła się policja, która rozpoczęła poszukiwania pirata drogowego.

 

ZOBACZ: Było o włos o tragedii. Kierowca busa nie miał prawa jazdy

 

W środę mężczyzna został zatrzymany. 39-latek jest znany policji. Nie ma prawa jazdy i już wcześniej był karany za szereg przestępstw i wykroczeń drogowych.

 

Mężczyzna w czwartek ma usłyszeć prokuratorskie zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia.

Zmiany w przepisach

Warto przypomnieć, że od 1 czerwca zmienione zostały przepisy ruchu drogowego dotyczące pieszych. Zgodnie z nimi pieszy znajdujący się na przejściu ma pierwszeństwo przed każdym pojazdem, a z kolei pieszy dopiero na nie wchodzący ma pierwszeństwo przed każdym pojazdem za wyjątkiem tramwaju.

 

Według nowych przepisów kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

dk/ sgo/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie