Niemal przejechał pieszych na pasach. Po miesiącu namierzyli go policjanci

Moto
Niemal przejechał pieszych na pasach. Po miesiącu namierzyli go policjanci
Policja Polska
"Policjanci odstąpili od ukarania kierującego mandatem i skierowali wniosek o ukaranie do sądu, zatrzymując jednocześnie mężczyźnie prawo jazdy" - podała policja.

Policjanci z Gostynina dotarli do 22-letniego kierowcy, który wymusił pierwszeństwo na pieszych. Mężczyzna o mało nie doprowadził do potrącenia dwóch osób. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy i skierowali sprawę do sądu. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego.

Sąd zajmie się sprawą 22-letniego kierowcy, który wymusił pierwszeństwo na pieszych przechodzących przez przejście w Gostyninie.

 

Jechał prosto na ludzi

 

Kamera monitoringu miejskiego nagrała incydent, podczas którego kierujący citroenem, jadąc ulicą Rynek, dojechał do przejścia dla pieszych. Tam niemal wjechał w trzy młode osoby znajdujące się na pasach. Piesi w ostatniej chwili odskoczyli, unikając potrącenia.

 

ZOBACZ: Tragiczny wypadek w Warszawie. Samochód wjechał w pieszych

 

Z kolei kierowca citroena w ostatnim momencie "odbił" swoim pojazdem w lewo. Niewzruszony sytuacją odjechał w kierunku ulicy 3-go Maja. W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał.

 

WIDEO: Niemal przejechał pieszych na pasach

  

Odnaleziony po miesiącu

 

Policjanci ustalili, że sprawcą zdarzenia był 22-letni mieszkaniec Raciąża w powiecie płońskim.

 

ZOBACZ: Pomyliła gaz z hamulcem. Wjechała przez drzwi na pocztę

 

"Wobec takiej postawy i popełnionego wykroczenia spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci odstąpili od ukarania kierującego mandatem i skierowali wniosek o ukaranie do sądu, zatrzymując jednocześnie mężczyźnie prawo jazdy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd" - poinformowała asp. Żaneta Kołodziejska oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie.

hlk/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie