Niemcy. Ojciec i syn znaleźli amunicję w lesie. Polali ją gorącym woskiem, doszło do eksplozji

Świat
Niemcy. Ojciec i syn znaleźli amunicję w lesie. Polali ją gorącym woskiem, doszło do eksplozji
zdjęcie ilustracyjne/Pixabay
58-latek podczas spaceru z synem znalazł w lesie amunicję

Ten pomysł mógł mieć tragiczny finał. 11-latek oraz jego 58-letni ojciec wyczyścili wspólnie odnalezioną amunicję. Po tym "zabiegu" postanowili polać znalezisko gorącym woskiem. Doszło do eksplozji, chłopiec doznał obrażeń i trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w Niemczech. Ojciec i syn zabrali nietypową pamiątkę ze spaceru po lesie w pobliżu Reisbach (Bawaria) - informuje serwis TAG24.

 

ZOBACZ: Seniorzy zabrali niewybuch do ogródka. Byli nieświadomi niebezpieczeństwa

 

W poniedziałek postanowili wyczyścić amunicję. Użyli do tego octu. Następnie 58-latek wraz synem wpadli na pomysł, by w ramach konserwacji polać znalezisko gorącym woskiem.

 

Jak przekazał rzecznik policji z Dingolfing, ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do eksplozji. Odłamki amunicji zraniły chłopca - wbiły się w jego udo. 11-latek został przetransportowany do szpitala. Lekarze zdecydowali, że dziecko musi przejść operację.

Na ojca czekają konsekwencje...

Dla ojca to nie koniec problemów. Funkcjonariusze prowadzą dochodzenie. Jak informują niemieckie media, chodzi o naruszenie prawa ws. broni. Rodzic będzie miał również kłopoty z powodu zaniedbania podczas opieki nad synem. Dziecko zostało poszkodowane. 58-latek może odpowiedzieć za nieumyślne spowodowanie uszczerbku na zdrowiu.

 

ZOBACZ: 10-latek przyniósł granat do domu. "Grałem w gry i widziałem takie coś"

 

Policja od lat apeluje, by w przypadku ujawnienia amunicji lub broni, natychmiast zgłosić ten fakt służbom. Mundurowi przypominają, że takie przedmioty mogą stanowić niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia.

ms/ sgo/TAG 24/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie