Akcja kontrterrorystów w klubie nocnym w Tychach. "Zarabiali na cudzym nierządzie"

Polska
Akcja kontrterrorystów w klubie nocnym w Tychach. "Zarabiali na cudzym nierządzie"
Śląska Policja

Pranie brudnych pieniędzy, organizowanie i czerpanie korzyści z prostytucji w ramach zorganizowanej grupy przestępczej – pod takimi zarzutami policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach zatrzymali trzy kobiety i mężczyznę. W tym samym czasie kryminalni i policyjni kontrterroryści wkroczyli do klubu nocnego w Tychach, gdzie zatrzymani prowadzili swoje "interesy".

"Policjanci z Zespołu do walki z Handlem Ludźmi z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach zatrzymali trzy kobiety w wieku od 23 do 43 lat i 24-letniego mężczyznę. Wszyscy są mieszkańcami Zabrza" - poinformowała policja.

 

ZOBACZ: Wysyłali kobiety do Danii i nakłaniali do prostytucji. Gang rozbity

 

Jak podkreśliły służby, zatrzymane osoby są podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która działała na terenie województwa śląskiego w latach 2019-2021.

Narkotyki i nierząd

Członkowie grupy zajmowali się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu i prali brudne pieniądze. Policja szacuje, że wzbogacili się w ten sposób o prawie 350 tysięcy złotych. 

 

WIDEO: Akcja kontrterrorystów w klubie nocnym przy ul. Sienkiewicza w Tychach

 

 

W tym samym czasie kryminalni, wspierani przez mundurowych z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wkroczyli do prowadzonego przez zatrzymanych klubu nocnego w Tychach.

 

ZOBACZ: Gdańsk: policja rozbiła szajkę. 19 osób zatrzymanych za czerpanie korzyści z nierządu

 

W trakcie interwencji policjanci zastali ścisłe kierownictwo grupy wraz z kobietami, które świadczyły usługi seksualne. Mundurowi w wyniku przeszukiwań lokalu oraz miejsc zamieszkania zatrzymanych, znaleźli narkotyki i inne dowody, które w tej chwili są analizowane przez śledczych. Wszyscy zatrzymani w wieku od 23 do 43 lat zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im kara do 15 lat więzienia.

 

Osoby, które stały na czele grupy, były już zatrzymywane w związku z czerpaniem korzyści majątkowej z cudzego nierządu. Sprawa jest rozwojowa, a prowadzący ją policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

kmd/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie