Gang sutenerów wynajmował pokoje z usługą seksualną. Wyłudził pieniądze z tarczy antykryzysowej

Polska
W rozbiciu grupy przestępczej brało udział około 100 funkcjonariuszy policji.

Zorganizowaną grupę przestępczą, która prowadziła w Łodzi agencję towarzyską pod pozorem działalności hotelowej rozbili funkcjonariusze CBŚP. W akcji wzięło udział ponad 100 funkcjonariuszy, zatrzymano 16 osób. Dwie z nich usłyszały dodatkowe zarzuty wyłudzenia pieniędzy z tarczy antykryzysowej.

Funkcjonariusze z łódzkiego zarządu CBŚP pod nadzorem Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi, od kilku miesięcy rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się m.in. czerpaniem korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby oraz praniem pieniędzy pochodzących z przestępstw - poinformowała w czwartek nadkom. Iwona Jurkiewicz z Centralnego Biura Śledczego Policji.

 

Klient płacił za pokój, dostawał seks

 

- Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że członkowie grupy mieli przypisane określone role. Były osoby odpowiedzialne za nakłanianie i werbowanie kobiet do pracy, ich nadzór, ochronę, dowiezienie do klienta czy zamieszczanie ogłoszeń w internecie - ujawniła nadkom. Jurkiewicz.

 

ZOBACZ: Rozbita sieć agencji towarzyskich. Zatrzymano kobietę, jej córki i wnuczęta

 

Działalność grupy skupiała się wokół klubu nocnego w Łodzi, w którym od jakiegoś czasu klienci mogli skorzystać z oferty krótkotrwałego wynajmu pokoi. Godzina spędzona w takim pokoju wynosiła najpierw 250 złotych, a w kolejnych miesiącach 300 złotych. - Klienci płacili menedżerowi za wynajem tzw. pokoju, a w zamian dostawali w pakiecie usługi seksualne - wyjaśniła Jurkiewicz.

 

Po zebraniu materiału dowodowego jednoznacznie wskazującego na przestępczy proceder w nocnym klubie, przeprowadzono akcję rozbicia grupy przestępczej i zatrzymania jej członków. W czynnościach wzięło udział 100 funkcjonariuszy z jednostek w całym kraju, w tym: CBŚP, Komendy Stołecznej Policji, Biura Spraw Wewnętrznych Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji z Łodzi, Radomia i Poznania.

 

WIDEO - W akcji wzięło udział ponad 100 funkcjonariuszy, zatrzymano 16 osób

  

Sutenerzy zgłosili się po pieniądze z tarczy

 

- Podczas akcji zatrzymano 16 osób oraz zabezpieczono dokumenty, nośniki danych, komputery, serwery, jak również pieniądze w różnych walutach, stanowiące równowartość 80 tys. zł - przekazała rzeczniczka biura śledczego.

 

W trakcie postępowania okazało się, że właściciele klubu zwrócili się o subwencję finansową w ramach rządowego programu "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Małych i Średnich Firm". Z materiału dowodowego wynika, że w ten sposób wyłudzili ponad 175 tys. zł.

 

ZOBACZ: CBŚP zatrzymało lidera gangu handlującego dopalaczami

 

Szesnastu zatrzymanym osobom w Prokuraturze Krajowej ogłoszono zarzuty m.in. dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, czerpania korzyści z cudzego nierządu, prania pieniędzy pochodzących z przestępstw, ale także oszustwa gospodarczego oraz posiadania narkotyków - poinformowała rzeczniczka CBŚP.

hlk//Polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie