12-latka wykorzystana przez krewnego podczas uroczystości rodzinnej

Polska
12-latka wykorzystana przez krewnego podczas uroczystości rodzinnej
Pixabay, zdjęcie ilustracyjne
Mężczyzna został zaproszony na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

43-latek jest podejrzany o dopuszczenie się przestępstw o charakterze pedofilskim na szkodę 12-letniej dziewczynki, z którą powiązany jest rodzinnie. Usłyszał zarzuty – poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Mężczyzna jest mieszkańcem powiatu legnickiego. Został zaproszony na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, która odbyła się na terenie powiatu kaliskiego. Gościem była także 12-latka z rodzicami.

 

ZOBACZ: Znany ksiądz oskarżony o składanie fałszywych zeznań. W tle molestowanie dzieci

Obiecał dziewczynce deskorolkę

W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy prokurator ustalił, że mężczyzna wykorzystał łączące go z nastolatką relacje rodzinne i z okazji zbliżającej się Pierwszej Komunii Św. nawiązał z nią kontakt. - Okazało się, że pomiędzy 11 kwietnia a 12 maja za pośrednictwem komunikatora internetowego składał jej propozycje o charakterze seksualnym i prezentował treść o charakterze pornograficznym - powiedział prokurator.

 

Obiecał, że kupi 12-latce deskorolkę, ale w zmian miała spotkać się z nim w wyznaczonym przez niego miejscu podczas rodzinnej uroczystości. - W trakcie spotkania miał dopuścić się wobec dziecka innej czynności seksualnej – powiedział Meler.

Podejrzany za kratami

Mężczyzna częściowo przyznał się do stawianych mu zarzutów. Ze względu na zagrożenie karą do 12 lat więzienia sąd na wniosek prokuratury aresztował go na trzy miesiące.

an/zdr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie