Lubuskie. 38-latek wybił szybę kierowcy, który zajechał mu drogę. Stanie przed sądem

Polska
Lubuskie. 38-latek wybił szybę kierowcy, który zajechał mu drogę. Stanie przed sądem
Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim
Kierowca rozbił ręką jedną z bocznych szyb w busie i doprowadził do kolizji z ciężarówką

Gorzowscy policjanci skierują do sądu wniosek o ukaranie 38-latka, który w przypływie agresji zmusił do zatrzymania się innego kierowcę i wybił szybę w jego aucie. W ten sposób zareagował na zajechanie mu drogi – poinformował w piątek Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Do tej sytuacji doszło w tę środę, na drodze ekspresowej S3 w pobliżu Gorzowa. 38-latka jadącego osobowym peugeotem miał rozsierdzić manewr kierującego volkswagenem transporterem, który jadąc wolniej zmienił pas i zmusił go do gwałtownego hamowania.

Rozbił boczną szybę i doprowadził do kolizji

- Mężczyzna zajeżdżając drogę zmusił kierującego volkswagenem do zatrzymania się na psie awaryjnym, a następnie wysiadł z auta i rozbił ręką jedną z bocznych szyb w busie. Na tyle niefortunnie, że pokaleczył sobie dłoń. Potem chciał odjechać, ale doprowadził do kolizji z ciężarówką – powiedział Jaroszewicz.

 

ZOBACZ: Tatry. Turyści szturmują Morskie Oko. Dojazdy zamknięte

 

Kierowca volkswagena przekazał wezwanym na miejsce kolizji policjantom, że nie zajechał nikomu drogi, a mężczyzna z peugeota wpadł w furię i nie dało się z nim prowadzić żadnej dyskusji. Po wycenie szkód w pojeździe zgłosi się ponownie do policjantów, by 38-latek odpowiedział za zniszczenie mienia.

"Manewry odbiegały od przyjętych norm"

Jaroszewicz zaznaczył, że funkcjonariusze ruchu drogowego nie mieli wątpliwości, by kierowcy peugeota zatrzymać prawo jazdy i skierować sprawę do sądu.

 

Rozbita szyba busaKomenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim
Rozbita szyba busa

 

 

- Jego zachowanie i gwałtowne manewry zdecydowanie odbiegały od przyjętych norm. Stworzył zagrożenie w ruchu drogowym, niewiele brakowało, by zderzenie z jadącą ciężarówką miało katastrofalne skutki - dodał policjant.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie