Łódzkie. Odnaleziono poszukiwane nastolatki. Szły w procesji Bożego Ciała

Polska
Łódzkie. Odnaleziono poszukiwane nastolatki. Szły w procesji Bożego Ciała
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Wojciech Stróżyk/REPORTER
Wraz z procesją szły obie zaginione dziewczynki. 15-latki zostały przywiezione do Łodzi

Po zaginięciu dwóch nastolatek z Łodzi i wszczęciu poszukiwań, dziewczynki odnaleziono. Policjanci zauważyli obie 15-latki, kiedy szły w procesji Bożego Ciała w Koluszkach (woj. łódzkie) - podał w piątek rzecznik łódzkiej policji kom. Marcin Fiedukowicz.

Policjanci odnaleźli zaginione w środę dwie 15-latki z Łodzi. Były 30 km od miasta. W czwartek szły w procesji Bożego Ciała w Koluszkach (Łódzkie).

Najprawdopodobniej zaplanowały ucieczkę

- Dziewczynki wyszły ze swoich domów w środę wczesnym rankiem - poinformował Fiedukowicz. Obie pozostawiły listy. Jedna z nastolatek - jak przekazała policja - napisała, że zamierza wyjechać na dłużej, a druga w swoim w liście napisała o przyczynach ucieczki.

 

ZOBACZ: Rośnie liczba samobójstw wśród dzieci i młodzieży

 

- Policjanci po wszczęciu poszukiwań, bardzo szybko powiązali sprawy obydwu tajemniczych zaginięć. Docierając do koleżanek zaginionych dziewczyn i analizując materiały sprawy, funkcjonariusze doszli do wniosku, że nastolatki najprawdopodobniej razem zaplanowały ucieczkę - przekazał komisarz Fiedukowicz.

Zaginione wypatrzono na procesji 

- Analiza monitoringu miejskiego i zebranych informacji przyczyniły się do ustalenia, że poszukiwane wsiadły do pociągu relacji Łódź-Kraków. Ostatecznie potwierdzono, że 15-latki wysiadły z pociągu w miejscowości Koluszki - relacjonował.

 

ZOBACZ: Zawody w kopaniu mogił. "Miały zachęcić młodzież do pracy jako grabarze"

 

- Drugiego dnia poszukiwań funkcjonariusze widząc zbliżającą się procesję związaną z obchodami Bożego Ciała postanowili dokładniej przyjrzeć się jej uczestnikom - podał rzecznik miejskiej komendy policji w Łodzi. - Okazało się, że wraz z procesją szły obie zaginione dziewczynki. 15-latki zostały przywiezione do Łodzi i oddane pod opiekę rodziców - podsumował.

grz / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie