Zmiany w obostrzeniach. Opublikowano rozporządzenie

Polska
Zmiany w obostrzeniach. Opublikowano rozporządzenie
Polsat News
zmiany w obostrzeniach weszły w życie

Umożliwienie prowadzenia działalności związanej z organizacją targów i konferencji, zwiększenie do 150 osób limitu uczestników zgromadzeń i dopuszczenie do szczepień dzieci powyżej 12. roku życia - zakłada, zgodnie z rządową informacją, projekt zmian rozporządzenia ws. obostrzeń epidemicznych.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział w środę, że od 6 do 25 czerwca zostaje przedłużony obowiązujący reżim sanitarny.

 

ZOBACZ: Zmiany w obostrzeniach. Zwiększone limity gości na weselach

 

Jednak część obostrzeń zostanie poluzowanych i przywrócona zostanie m.in. możliwości organizowania tradycyjnych targów, konferencji, wystaw z limitem jednej osoby na 15 metrów kwadratowych.

 

W Biuletynie Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w wykazie prac legislacyjnych i programowych rządu, opublikowano informację o projekcie zmian rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Nie ma jeszcze tekstu projektu.

Przedłużenie do 25 czerwca

Jak czytamy na rządowej stronie, w projekcie zmian przewiduje się przedłużenie aktualnie obowiązujących ograniczeń, nakazów i zakazów do 25 czerwca br.

 

ZOBACZ: Szczepienia w Polsce. Padł dzienny rekord

 

Ponadto mają zostać wprowadzone regulacje umożliwiające prowadzenie działalności związanej z organizacją, promocją lub zarządzaniem imprezami, takimi jak targi, wystawy, kongresy, konferencje i spotkania.

 

Otwarte mają zostać pokoje zagadek, domy strachu oraz miejsca do tańczenia. Będzie można także prowadzić działalność w zakresie innych form rozrywki lub rekreacji organizowanych w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni. Otwarte mają zostać także sale zabaw w placówkach handlowych.

Zwiększenie limitów

W informacji w Biuletynie KPRM podano, że projekt rozporządzenie będzie zakładał zwiększenie limitów: dotyczących liczby osób (z 50 do 150) mogących brać udział w spotkaniach lub zgromadzeniach i obowiązujących w środkach transportu.

 

Zmiany mają zakładać także wprowadzenie regulacji umożliwiających przekazywanie Narodowemu Funduszowi Zdrowia danych osób, które nie poddały się szczepieniu przeciwko COVID-19, w celu informowania tych osób o możliwości poddania się szczepieniu.

 

Ponadto - jak podano - celem projektu rozporządzenia ma być dopuszczenie do szczepienia przeciwko COVID-19 osób, które ukończyły 12. rok życia.

 

Jak czytamy na rządowej stronie, projekt rozporządzenia opracowany przez Ministerstwo Zdrowia ma na celu ograniczenie ryzyka związanego z wystąpieniem epidemii wywołanej nowym koronawirusem SARS-CoV-2.

rsr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie