Szczepienia w Polsce. Padł dzienny rekord

Polska
Szczepienia w Polsce. Padł dzienny rekord
PAP/Maciej Kulczyński
Polscy pacjenci otrzymują cztery szczepionki przeciw COVID-19

We wtorek wykonano w całej Polsce ponad 456 tys. szczepień przeciw COVID-19, to najwyższy dobowy bilans od początku Narodowego Programu Szczepień - poinformował w środę szef KPRM, pełnomocnik rządu ds programu szczepień Michał Dworczyk.

"Wczoraj zanotowaliśmy ponad 456 tysięcy wykonanych szczepień. To najwyższy dobowy bilans od początku Narodowego Programu Szczepień" - napisał Dworczyk w środę na Twitterze.

 

"Zachęcamy do zapisów za pośrednictwem infolinii 989, SMS 880 333 333 lub e-rejestracji przez Internetowe Konto Pacjenta" - dodał. Swój wpis opatrzył hasztagiem "#SzczepimySię" i "#OstatniaProsta".

 

 

W środę na stronach rządowych podano, że w Polsce wykonano dotąd 20 536 042 szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepione, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, a także jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, są 7 300 303 osoby.

 

Łącznie do Polski dostarczono dotąd 23 613 160 dawek.

 

ZOBACZ: WHO zatwierdziła chińską szczepionkę CoronaVac

 

Polscy pacjenci otrzymują cztery szczepionki przeciw COVID-19. Szczepionki firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, zaś preparat opracowany przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson & Johnson, wymaga podania jednej dawki.

 

Od 7 czerwca rozpocznie się szczepienie dzieci w wieku od 12 do 15 lat przeciwko COVID-19. Teraz w Polsce na szczepienia mogą zapisywać się osoby, które ukończyły 16 lat.

pgo / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie