Poznań. Policja użyła broni w trakcie interwencji. Postrzelony mężczyzna w szpitalu

Polska
Poznań. Policja użyła broni w trakcie interwencji. Postrzelony mężczyzna w szpitalu
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay/AndrzejRembowski
policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańców poznańskiego Antoninka o zakrwawionym mężczyźnie przemieszczającym się tamtejszymi ulicami

Do szpitala trafił mężczyzna postrzelony w czwartek w Poznaniu w trakcie policyjnej interwencji. Funkcjonariusze sprawdzają okoliczności zdarzenia; w jego trakcie poszkodowany został też funkcjonariusz.

Jak powiedział w czwartek rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, przed południem policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańców poznańskiego Antoninka o zakrwawionym mężczyźnie przemieszczającym się tamtejszymi ulicami.

 

- Na miejsce pojechał patrol policji. Mężczyzna nie reagował na polecenia policjantów. W pewnym momencie doszło do sytuacji, w której funkcjonariusze musieli użyć broni – postrzelili tego mężczyznę w nogę i w brzuch – podał Borowiak.

Ranny w ciężkim stanie

Na miejsce zostało wezwane pogotowie. Ratownikom udało się uratować życie postrzelonego, który w ciężkim stanie przetransportowano do szpitala. Borowiak podał, że z informacji podawanych przez szpital wynika, że życiu mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo. Ratownicy udzielili też pomocy medycznej poszkodowanemu w trakcie interwencji funkcjonariuszowi.

 

ZOBACZ: Policja postrzeliła włamywacza. "Bardzo pana przepraszamy"

 

Borowiak powiedział, że trwa analiza przebiegu zdarzenia, o sprawie powiadomiony został prokurator. Na razie nieznane są bliższe okoliczności zdarzenia.

dsk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie