Pomorskie. Pijani rodzice opiekowali się szóstką dzieci. Usłyszeli zarzuty

Polska
Pomorskie. Pijani rodzice opiekowali się szóstką dzieci. Usłyszeli zarzuty
KPP w Nowym Dworze Gdańskim

Rodzice pod wpływem alkoholu opiekowali się szóstką dzieci w wieku od 3 do 9 lat. Prokurator postawił im zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wieczorem 27 maja, kiedy pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stegnie, poinformował policję o zdarzeniu.

 

Funkcjonariusze na miejscu zatrzymali nietrzeźwą matkę, która miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 40-latka nie była w stanie zająć się dziećmi, nie potrafiła podać ich wieku oraz wskazać gdzie znajdują się ich ubrania. Dzieci były zaniedbane. Podczas policyjnej interwencji do mieszkania wszedł mąż kobiety, również pod wpływem alkoholu. Stwierdzono, że miał 1,5 promila alkoholu we krwi. 35-latek zaskoczony widokiem funkcjonariuszy, był agresywny i wszczął awanturę. Policja również zatrzymała mężczyznę.

 

ZOBACZ: Brutalne pobicie pod sklepem w Zduńskiej Woli. Łupem padły zakupy

 

- Prokurator oskarżył rodziców o narażenie dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Oskarżonym grozi do 5 lat pozbawienia wolności - przekazała polsatnews.pl  sierż. szt. Karolina Figiel z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim.

 

Dzieciom nic się nie stało i zostały odseparowane od pijanych rodziców. Jak przekazała policja, dzieci zostały zabrane do bezpiecznego miejsca.

wys/msl/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie