Została zgwałcona i uduszona? Tragiczny finał poszukiwań 18-latki ze Świńca

Polska
Została zgwałcona i uduszona? Tragiczny finał poszukiwań 18-latki ze Świńca
PAP/Marcin Bielecki
W poszukiwaniu dziewczyny przeczesywano okoliczne lasy między Świńcem a Sulikowem

Poszukiwana od kilku dni 18-letnia Magda ze Świńca została zamordowana, a śledczy zatrzymali podejrzanego w tej sprawie, który usłyszał zarzut zabójstwa i przyznał się do winy - ustalił polsatnews.pl w Prokuraturze Okręgowej w Szczecinie. Według nieoficjalnych informacji zatrzymanym jest Dawid J., który w 2006 r., jako 14-latek, miał zabić rok młodszą dziewczynkę.

18-letnia Magda zaginęła w zeszły poniedziałek, 24 maja. Pojechała wówczas na skuterze do pobliskiego sklepu w Sulikowie i nie wróciła do domu. Rodzina zawiadomiła policję, w poszukiwaniu dziewczyny przeczesywano okoliczne lasy między Świńcem a Sulikowem. Zwłoki nastolatki zostały odnalezione w lesie w niedzielę. 

 

ZOBACZ: Policyjny śmigłowiec odnalazł zaginioną 87-latkę. "Stała w wodzie o 4 rano"

 

- Została w sposób karygodny zamordowana - powiedziała Alicja Macugowska-Kyszka, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.  

 

Według ustaleń RMF FM została uduszona i zgwałcona.

 

WIDEO: Tragiczny finał poszukiwań 18-latki. Została zamordowana 

  

 

Do sprawy odniósł się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, podając informację o zamordowaniu nastolatki. "Głęboko współczuję Rodzinie zamordowanej nastolatki. Niech ta tragedia poruszy sumienia przeciwników zaostrzenia kar. Kary muszą być surowe, a nie tylko nieuchronne. Tylko długa izolacja w więzieniu chroni przed psychopatycznymi kryminalistami" - napisał. 

Media: zatrzymano Dawida J.

Minister udostępnił również artykuł Onetu, w którym przekazano, że zatrzymanym jest Dawid J.

 

Miał on zostać zatrzymany jeszcze przed znalezieniem zwłok kobiety, monitoring miał uchwycić moment, kiedy 18-latka wsiada do prowadzonego przez niego auta. 

 

ZOBACZ: Warszawa. Zwłoki w Lesie Kabackim. To ciało zaginionej 23-latki

Zgwałcił, potem udusił i zakopał ciało

Nie byłaby to pierwsza zbrodnia, której dopuścił się Dawid J. Jak opisywała Interwencja, nastolatek w 2006 r. - w wieku 14 lat -  zgwałcił i udusił koleżankę z klasy i sąsiadkę. Został wówczas skazany na 4 lata poprawczaka.

 

Dziewczynka miała 13 lat. J. został zatrzymany po dwóch miesiącach od popełnienia zbrodni. 

 

13-latka mieszkała z rodziną w Sulikowie koło Kamienia Pomorskiego. Zaginęła wracające ze szkoły. Jak się potem okazało, towarzyszył jej Dawid J. Mieszkali w jednej wsi i chodzili razem do szkoły. Chłopak wciągnął Sylwię w zarośla. Zgwałcił, potem udusił i zakopał ciało.

Po odbyciu kary i opuszczeniu placówki próbował zgwałcić inną kobietę, za co został skazany na dwa lata więzienia. Po wyroku powrócił do rodzinnej miejscowości.

rsr/ml / kamienskie.info / Onet / RMF FM / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie