PiS podpisało umowę programową z Kukiz'15

Polska
PiS podpisało umowę programową z Kukiz'15
Polsat News
Prawo i Sprawiedliwość podpisało z Kukiz'15 umowę o współpracy programowej - dowiedziała się PAP

Prawo i Sprawiedliwość podpisało z Kukiz'15 umowę o współpracy programowej - dowiedział się w poniedziałek nieoficjalnie Polsat News. Informację potwierdził później sam Paweł Kukiz. - Za jakiś czas na briefingu przedstawimy więcej szczegółów. W najbliższym czasie, pewnie do dwóch tygodni - zapowiedział.

Porozumienie to efekt wielu spotkań, z których ostatnie odbyło się w poniedziałek w KPRM pomiędzy wicepremierem, prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim a liderem Kukiz'15 Pawłem Kukizem.

 

WIDEO: PiS podpisało umowę programową z Kukiz'15. Materiał "Wydarzeń" Polsat News

  

 

Jako pierwsza o umowie programowej poinformowała nieoficjalnie PAP, dodając, ze szczegóły zostaną przedstawione na briefingu, który ma się odbyć w najbliższym czasie.

 

ZOBACZ: Spotkanie Kukiza z prezydentem. Będzie roboczy zespół ws. sędziów pokoju

 

Jak dowiedziała się Interia, Kukiz’15 nie zostanie czwartym koalicjantem w ramach Zjednoczonej Prawicy. Pozostanie odrębną marką, ale w kluczowych obszarach ma ściśle współpracować z partią rządzącą. Transakcja jest wiązana. PiS godzi się na rozpoczęcie prac nad kilkoma projektami, jak m.in. dzień referendalny czy sędziowie pokoju, które były kluczowymi postulatami Pawła Kukiza. W zamian czterej posłowie byłego muzyka zobowiązali się do wsparcia projektów związanych z Polskim Ładem.

 

- Nie będzie to koalicja, ale bardziej współpraca programowa - zaznacza źródło Interii. 

"Proszę nie mylić (...)"

Na temat współpracy z PiS wypowiedział się późnym popołudniem na łamach portalu wPolityce.pl Paweł Kukiz. - Proszę nie mylić jej z koalicyjną – podpisaliśmy umowę programową - zaznaczył.

 

- Za jakiś czas na briefingu przedstawimy więcej szczegółów. W najbliższym czasie, pewnie do dwóch tygodni - zapowiedział.

 

ZOBACZ: Lidia Staroń kandydatką PiS na Rzecznika Praw Obywatelskich

 

Politycy Kukiz'15 od wielu miesięcy rozmawiają z PiS na temat porozumienia programowego, które miałoby polegać na wzajemnym wspieraniu swoich projektów ustaw.

 

Kukizowi zależy m.in. na tym, aby wprowadzić do polskiego porządku prawnego instytucję sędziów pokoju, ustawę antykorupcyjną oraz rozpocząć prace nad doprowadzeniem do nadania każdemu obywatelowi Polski indywidualnego, biernego prawa wyborczego

dsk/PAP/Polsat News/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie