Niedzielski: w wakacje będzie projekt ustawy o reformie szpitalnictwa

Polska
Niedzielski: w wakacje będzie projekt ustawy o reformie szpitalnictwa
archiwum Polsat News
Projekt ustawy chcemy przedstawić w wakacje – zapowiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski

Przedstawiamy raport o założeniach reformy szpitalnictwa. Wnioski z niego zostały zaprezentowane już samorządowcom, a teraz będą prezentowane również na innych forach. Projekt ustawy chcemy przedstawić w wakacje – zapowiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Raport "Założenia reformy podmiotów leczniczych wykonujących działalność leczniczą w rodzaju świadczenia szpitalne", stanowiący podstawę do nowych przepisów reformujących szpitalnictwo, jest wynikiem prac zespołu powołanego przez ministra zdrowia 23 grudnia 2020 r. Opublikowało go w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia.

 

"Przedstawiamy raport dot. założeń reformy szpitalnictwa. Wnioski z raportu zostały zaprezentowane już samorządowcom a teraz będą prezentowane również na innych forach. Projekt ustawy chcemy przedstawić w wakacje" – napisał w poniedziałek na Twitterze szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

Dokument koncentruje się na czterech obszarach funkcjonowania szpitali publicznych wymagających zmian: strukturze właścicielskiej, restrukturyzacji szpitali, jakości zarządzania szpitalami i reorganizacji systemu szpitalnictwa.

 

ZOBACZ: Komisja Europejska rekomenduje łagodzenie restrykcji dla podróżnych

 

Zespół ekspertów wypracował trzy warianty przedstawione w raporcie: wariant ograniczenia liczby podmiotów nadzorujących szpitale (I), wariant wzmocnienia nadzoru nad szpitalami przez administrację rządową (II) i wariant związany z utworzeniem Agencji Rozwoju Szpitali i dokonywaniem ewaluacji tych placówek

dsk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie