Izrael. Cztery nowe zakażenia w ciągu doby - najmniej od marca 2020 r.

Świat
Izrael. Cztery nowe zakażenia w ciągu doby - najmniej od marca 2020 r.
flickr/CC BY 2.0/zdjęcie ilustracyjne

W niedzielę w Izraelu odnotowano zaledwie cztery nowe zakażenia koronawirusem - podało w poniedziałek ministerstwo zdrowia. Jest to najniższa liczba infekcji od marca 2020 roku. Ponadto tylko dwóch pacjentów zmarło w ciągu ostatniego tygodnia, czyli najmniej od roku.

Cztery tygodnie temu pozytywny wynik testu na obecność wirusa uzyskiwało około 50 osób dziennie, miesiąc wcześniej około 200, a w szczycie pandemii w styczniu bieżącego roku liczba ta sięgała nawet 10 tys.

 

ZOBACZ: Wybory prezydenckie w Syrii. Baszar al-Asad zwycięzcą

 

Urzędnicy ds. zdrowia oraz eksperci uważają, że w Izraelu trudno będzie całkowicie wyeliminować koronawirusa, jednak prawdopodobieństwo zakażenia pozostaje bardzo małe.

Ponad połowa społeczeństwa zaszczepiona obiema dawkami

Główną przyczyną tego stanu rzeczy jest fakt, że z 9,3 mln mieszkańców kraju ponad 5,1 mln zostało zaszczepionych obiema dawkami szczepionki przeciwko Covid-19. Spośród 49 pacjentów znajdujących się obecnie w stanie ciężkim, 87,5 proc. nie zostało zaszczepionych.

Zgodnie z informacją podaną przez resort zdrowia liczba dziennych zakażeń ponownie wzrośnie w poniedziałek, ponieważ od godz. 11.00 już ponad 10 osób otrzymało pozytywny wynik testu.

 

ZOBACZ: Konflikt w Strefie Gazy. Będzie dochodzenie ws. "zbrodni"

 

Według dziennika "Maariw", cytującego źródła z ministerstwa zdrowia i kas chorych odpowiedzialnych za wykonanie szczepień, kampania szczepień dzieci powyżej 12 roku życia rozpocznie się w niedzielę.

 

Od początku pandemii w całym kraju niemal 840 tys. osób zostało zakażonych, a 6411 zmarło.

wys / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie