Cessak: szczepienia dzieci od 12 lat możliwe jeszcze w czerwcu

Polska
Cessak: szczepienia dzieci od 12 lat możliwe jeszcze w czerwcu
PAP/EPA/REHAN KHAN
W Polsce przekroczono poziom 20 mln szczepień przynajmniej jedną dawką

Myślę, że szczepienia dzieci od 12. roku życia możliwe jest jeszcze w czerwcu. Decyzję podejmie minister zdrowia – powiedział w niedzielę prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Grzegorz Cessak.

Na antenie TVN24 prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych pytany był, kiedy rozpoczną się szczepione dzieci poniżej 12 lat.

 

Powiedział, że "rozpoczną się w wakacje". - Myślę, że możliwy jest jeszcze czerwiec – oświadczył, zapytany o konkretny termin. Dodał jednak, że "minister zdrowia tę informację przekaże państwu osobiście".

 

- Wakacje będą na pewno tym czasem szczepienia dzieci, indywidualnym, a czy będą podejmowane zbiorowe szczepienia dzieci w szkołach, czy w innych trybach i możliwościach, to będzie przedmiotem dyskusji i analiz – powiedział Cessak.

 

ZOBACZ: Koronawirus "uciekł" z laboratorium? Brytyjski wywiad: możliwe

 

W Polsce przekroczono poziom 20 mln szczepień przynajmniej jedną dawką.

 

Na szczepienia przeciwko COVID-19 mogą zapisywać się już osoby w wieku od 16 lat.

 

Polscy pacjenci otrzymują cztery szczepionki przeciw COVID-19. Preparaty firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, a specyfik opracowany przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson & Johnson, wymaga podania tylko jednej dawki.

zdr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie