Holandia. Były prokurator-pedofil skazany za płatny seks z licealistą

Świat
Holandia. Były prokurator-pedofil skazany za płatny seks z licealistą
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Flickr/wp paarz
Były prokurator-pedofil skazany za płatny seks z licealistą

Na pięć miesięcy więzienia skazał w poniedziałek sąd w Hadze byłego prokuratora Vincenta L. za płatny seks z 16-letnim licealistą. Z informacji przekazanej przez sąd wynika, że 48-letni L. dopuścił się "lubieżnych czynów" z 16-letnim wówczas chłopcem w 2016 roku.

Oferował chłopcu pieniądze, papierosy oraz alkohol w zamian za seks. Sąd uznał w poniedziałek, że chłopiec "kierował się motywem finansowym i L. miał tego świadomość".

 

Uzasadniając wyrok, sędzia podkreślał, że podejrzany wiedział, że chłopiec jest nieletni, albowiem uczęszczał w tym czasie do liceum. "L. nigdy nie zweryfikował wieku chłopca" – czytamy w uzasadnieniu decyzji sądu.

 

ZOBACZ: Cztery lata więzienia za pedofilię. Animator kultury usłyszał wyrok

 

L. pełnił w 2016 r. funkcję zastępcy prokuratora krajowego. "Jako prokurator - także osoba na kierowniczym stanowisku – powinien odgrywać wzorową rolę w społeczeństwie" – argumentował sędzia.

 

- Po prostu wiedział, że chcę pieniędzy za seks - mówił w sądzie poszkodowany i nazywał związek z byłym prokuratorem "czysto biznesowym".

Skazany na pięć miesięcy więzienia

Prokuratura domagała się dla L. 11 miesięcy pozbawienia wolności. Sąd w Hadze skazał go ostatecznie na pięć miesięcy więzienia. Wcześniej były prokurator stracił pracę.

 

ZOBACZ: Kard. Dziwisz: nie było blokady informacji, które docierały do Jana Pawła II

 

Jak informuje dziennik "De Volkskrant" nastolatek uprawiał seks także z innymi mężczyznami, których poznał za pośrednictwem portalu randkowego. W 2016 roku spotykał się z 15 różnymi mężczyznami.

 

Za zarobione pieniądze kupował alkohol i narkotyki. Według gazety ojciec chłopca zgłosił sprawę na policję w styczniu 2017 r. Poinformował, że podejrzewa, iż jego syn ma kontakty seksualne z dorosłymi mężczyznami.

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie