AstraZeneca otwiera biuro w Krakowie

Polska
AstraZeneca otwiera biuro w Krakowie
flickr/CC BY 2.0/zdjęcie ilustracyjne

AstraZeneca na lipiec zaplanowała otwarcie biura w Krakowie, gdzie będzie prowadzić różnorodne badania kliniczne. To drugie w Polsce biuro tej firmy biofarmaceutycznej. Pierwsze działa w Warszawie.

W tej chwili AstraZeneca prowadzi rekrutację wysoko wykwalifikowanych pracowników do biura w Krakowie. Liczba osób nowo zatrudnionych ma zależeć od liczby kandydatów oraz dalszych planów firmy w tym mieście. Nie będzie tu prowadzona produkcja szczepionek, a pracownicy skupią się na najnowszych systemach komputerowych wykorzystywanych podczas badania klinicznego w obszarze zarządzania procesem badania lub zbierania danych klinicznych; będą też zarządzać przebiegiem globalnych badań klinicznych.

AstraZeneca nawiążę współprace z Sano

- Niezwykle cieszymy się, że będziemy otwierać nowe biuro AstraZeneca w Polsce. Kraków jest doskonałą lokalizacją na taką inwestycje – to jeden z czołowych ośrodków akademickich w kraju, centrum biznesowe południowej Polski i siedziba wielu start-upów medycznych, biotechnologicznych, a także tych działających w dziedzinie IT, AI oraz zarządzania danymi – podkreśliła Barbara Kozierkiewicz, dyrektor globalnych systemów klinicznych i wiceprezes AstraZeneca Pharma Poland.

 

ZOBACZ: Awaryjne lądowanie samolotu Ryanair lecącego do Polski. Alarm bombowy

 

W ramach nowej inwestycji AstraZeneca przewiduje rozwój ścisłej współpracy z Sano – Centrum Zindywidualizowanej Medycyny Obliczeniowej, międzynarodową fundacją badawczą, czyli instytutem zajmującym się rozwojem medycyny komputerowej. Działalność Sano skupia się na opracowywaniu zaawansowanych metod komputerowych służących profilaktyce, diagnozowaniu i leczeniu chorób. "Bardzo cieszą nas nowe możliwości współpracy z partnerami takimi jak AstraZeneca. Wierzę, że wspólnie uda nam się zrobić wiele dobrego dla przyszłości medycyny, a przede wszystkim pacjentów nie tylko w Polsce, ale na całym świecie" – powiedział dr Akradiusz Sitek, prezes Sano.

Nowa siedziba w sąsiedztwie AGH

Nowe biuro spółki znajdzie się w sąsiedztwie Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica, w budynku należącym do tej uczelni.

Firma biofarmaceutyczna AstraZeneca, o korzeniach brytyjsko-szwedzkich, związana jest z Polską od 30 lat. Prowadzi badania, w tym te mające pomóc wygrać z covid, opracowuje i przygotowuje nowoczesne leki.

 

ZOBACZ: Izrael. Cztery nowe zakażenia w ciągu doby - najmniej od marca 2020 r.

 

W Polsce AstraZeneca zatrudnia ok. 2,3 tys. osób, z czego ponad 1,5 tys. osób zajmuje się kluczowymi procesami badawczo-rozwojowymi w skali światowej. W 2020 r. AstraZeneca jako pierwsza globalna firma biotechnologiczna uzyskała status Centrum Badawczo-Rozwojowego nadawany przez ministra rozwoju.

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie