Nożownik ranił policjantkę we Francji. Został zastrzelony

Świat
Nożownik ranił policjantkę we Francji. Został zastrzelony
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay/diegoparra
Sprawca ataku również odniósł obrażenia, ale żyje - poinformowała telewizja BFM. 

Nożownik zaatakował policjantkę w La Chapelle-sur-Erdre we Francji. Mężczyzna włamał się do komendy policji i kilkukrotnie wymierzył kobiecie ciosy nożem. Następnie skradł policjantce broń, uciekł i wdał się w strzelaninę z żandarmami. Dwóch lekko zranił. Kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Mężczyzna został zastrzelony.

Około godziny 10 w piątek rano, do komendy policji w przedmieściach Nantes włamał się mężczyzna i zaatakował policjantkę. Kobieta kilkukrotnie została ugodzona nożem. Następnie napastnik ukradł funkcjonariuszce broń i uciekł z miejsca zdarzenia. Kobieta w krytycznym stanie trafiła do szpitala.

 

W poszukiwania mężczyzny zaangażowano dwa policyjne helikoptery i ponad 200 funkcjonariuszy. Napastnik uciekał samochodem z ukradzioną bronią. Gdy policjanci natrafili na poszukiwanego, doszło do strzelaniny. Mężczyzna lekko zranił dwóch funkcjonariuszy. Ranny napastnik został ujęty, zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

 

ZOBACZ: Strzelanina w San Jose. Sprawca popełnił samobójstwo

 

Jak podają francuskie służby do spraw zwalczania terroryzmu, nie jest znany motyw ataku mężczyzny. Minister spraw wewnętrznych Francji poinformował, że udaje się na miejsce ataku, a służby mają analizować całe zajście.

 

"Zradykalizował się"

Francuska policja poinformowała, że napastnik był wcześniej przez 8 lat w więzieniu. Tam zdiagnozowano u niego schizofrenię. Mężczyzna w trakcie pobytu za kratami miał się znacznie zradykalizować. Został zwolniony 22 marca 2021 roku i znalazł pracę. Służby więzienne podają, że otrzymywał pomoc psychologiczną i kuratoryjną.

 

Oglądał filmy dżihadystów i zabił

Miesiąc temu doszło do podobnego incydentu. W pobliżu Paryża obywatel Tunezji śmiertelnie ugodził nożem pracownicę administracji francuskiej policji. Napastnik miał zaatakować po tym, jak przez pewien czas oglądał filmy radykalnych dżihadystów.

 

 

dsk/kmd / PAP / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie