Pożar w Jeleniej Górze. Policjanci wynieśli dzieci i trzy psy z płonącego budynku

Polska
Pożar w Jeleniej Górze. Policjanci wynieśli dzieci i trzy psy z płonącego budynku
Policja Jelenia Góra
Policjanci wynieśli dzieci i zwierzęta z płonącego budynku

Funkcjonariusze wyprowadzili z płonącego budynku cztery osoby i wrócili, by ratować zwierzęta. Mundurowi dostrzegli dym wydobywający się z domu wielorodzinnego, kiedy jechali na interwencję. O pożarze poinformowali dyżurnego, a sami pobiegli w stronę budynku i bez wahania ruszyli mieszkańcom na pomoc, nie czekając na strażaków.

Policjanci, którzy jechali w środę na interwencję przy ul. Karola Miarki w Jeleniej Górze zauważyli kłęby dymu wydobywające się z domu przy ul. Transportowej.

Wrócili się po zwierzaki

Mundurowi od razu powiadomili dyżurnego o zdarzeniu, a sami pojechali, aby sprawdzić, czy ktoś nie potrzebuje pomocy. - Okazało się, że przebywały w nim cztery osoby, w tym dwoje dzieci - przekazała podinspektor Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji.

 

ZOBACZ: Wypadek auta osobowego i tira. Śmigłowiec LPR przyleciał po ciężko ranną kobietę i uległ awarii

 

Mundurowi nie czekając na straż pożarną weszli do budynku i wyprowadzili wszystkich mieszkańców. - Jednak w rozmowie z mieszkańcami funkcjonariusze ustalili, że w środku płonącego domu zostały jeszcze trzy psy - dodała podinsp. Bagrowska.

 

Pies uratowany przez policjantówPolicja Jelenia Góra
Pies uratowany przez policjantów

 

Pomimo dużego zadymienia płonącego budynku, policjanci wbiegli do niego i wynieśli zwierzęta. Po ewakuacji mieszkańców mundurowi zajęli się zabezpieczaniem miejsca podczas akcji gaśniczej.

 

Policjanci zabezpieczają miejsce pożaruPolicja Jelenia Góra
Policjanci zabezpieczają miejsce pożaru

 

aml/grz / Polsat News, Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie