Śląskie. Pożar składu budowlanego w Częstochowie

Polska
Śląskie. Pożar składu budowlanego w Częstochowie
Facebook/ Dzieje się - Śląskie
Pożar wybuchł w środę wieczorem w budynku składu budowlanego przy Alei Bohaterów Monte Cassino

Kilkudziesięciu strażaków walczyło z pożarem, który wybuchł w środę wieczorem w składzie materiałów budowlanych w Częstochowie. Na miejsce skierowano m.in. specjalistyczną jednostkę ratowniczo-gaśniczą z Katowic. Pożar został opanowano ok. godz. 23.

"Sytuacja opanowana, pożar nie rozprzestrzenia się" - podała po godz. 23 częstochowska straż pożarna. Jak informowała po godz. 22 rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska, pożar wybuchł w środę wieczorem w budynku składu budowlanego przy Alei Bohaterów Monte Cassino.

 

 

ZOBACZ: Pożar na szpitalnym oddziale. Pacjent zapalił papierosa?

 

Po niespełna godzinie od rozpoczęcia akcji gaśniczej, sytuacja była wciąż nieopanowana. W akcji brało udział kilkudziesięciu strażaków z 16 zastępów straży pożarnej. Ratownicy pracowali w warunkach dużego zadymienia i w wysokiej temperaturze. Nad miejscem pożaru unosił się widoczny z daleka słup czarnego dymu.

 

 

- Na miejsce skierowano także m.in. zastęp z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Katowicach z wysokociśnieniowym agregatem gaśniczym - relacjonowała rzeczniczka. To specjalistyczne urządzenie pomogło w ugaszeniu pożaru. Jest ono wyposażone w system cobra, łączący właściwości chłodzące wysokociśnieniowego strumienia mgły wodnej z właściwościami cięcia i penetracji wodą.

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie