Wyniki konkursu dla Polskich Produktów Przyszłości poznamy 16 czerwca. Nagrody to 600 tys. zł

Polska
Wyniki konkursu dla Polskich Produktów Przyszłości poznamy 16 czerwca. Nagrody to 600 tys. zł
Pixabay
Gala Polskich Produktów Przyszłości. Nagroda to 600 tys. zł

Na zwycięzców konkursu „Polski Produkt Przyszłości”, organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, czeka aż 600 tys. zł. Laureatów poznamy na gali, która odbędzie się on-line 16 czerwca o godz. 16:00. Konkurs jest współfinansowany z UE z Programu Inteligentny Rozwój.

Gala finałowa XXIII edycji konkursu Polski Produkt Przyszłości pierwotnie była zaplanowana na 25 marca br. Ze względu na sytuację pandemiczną jej termin został jednak zmieniony na 16 czerwca. Decyzja została podyktowana troską o bezpieczeństwo uczestników konkursu, zaproszonych gości, przedstawicieli mediów oraz wszystkich osób zaangażowanych w organizację wydarzenia.

 

ZOBACZ: Loteria Narodowego Programu Szczepień. Do wygrania milion złotych i samochody hybrydowe

 

W dotychczasowej historii konkursu „Polski Produkt Przyszłości” oceniono 1 073 projekty, spośród których nagrodzono 60, a 129 wyróżniono. Dotyczyły one bardzo różnych obszarów techniki, a dzięki swojej innowacyjności zaistniały lub mają szansę zaistnieć na polskim i globalnym rynku.

Konkurs z długą historią

Tytuł „Polski Produkt Przyszłości”, który od 23 lat przyznawany jest w konkursie, to cenne narzędzie promocyjne. Konkurs ma też istotny wpływ na to, jak rodzime przedsiębiorstwa i instytucje naukowe postrzegają wzajemne relacje i potrzebę wdrażania innowacji.

W konkursie mogły wziąć udział uczelnie, instytuty naukowe i badawcze oraz przedsiębiorcy prowadzący działalność na terenie Polski. Uczestnicy do konkursu mogli przystąpić indywidulanie bądź zgłosić projekt opracowany wspólnie przez instytucję i firmę. Do bieżącej edycji zgłoszono rekordową liczbę 219 projektów.

 

ZOBACZ: Mieli wyłudzić 13 mln zł z agencji rządowej PARP. Akt oskarżenia przeciw pracownikom spółki

 

Zwycięzcy, którzy zostaną ogłoszeni podczas gali 16 czerwca, otrzymają prawo do posługiwania się tytułem i znakiem Polski Produkt Przyszłości. Poza korzyściami promocyjnymi laureaci otrzymają nagrodę finansową – zdobywcy nagród głównych – po 100 tys. zł, a wyróżnieni  – po 25 tys. zł.

Trzy kategorie konkursowe 

Rywalizacja odbywa się w trzech kategoriach:

  • Produkt Przyszłości Przedsiębiorcy,
  • Produkt Przyszłości Instytucji Szkolnictwa Wyższego i Nauki,
  • Wspólny Produkt Przyszłości Instytucji Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz Przedsiębiorcy.

Nagrody specjalne

Przewidziane są także nagrody specjalne: Produkt zgłoszony przez młodego przedsiębiorcę (funkcjonującego na rynku nie dłużej niż 3 lata), Produkt z branży technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT) oraz Produkt w obszarze ekoinnowacji. Nagrody mogą również przyznać instytucje uczestniczące w pracach kapituły konkursu.

 

Konkurs „Polski Produkt Przyszłości” został objęły patronatem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Transmisja on-line: link.

red.
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie