Loteria Narodowego Programu Szczepień. Do wygrania milion złotych i samochody hybrydowe

Polska
Loteria Narodowego Programu Szczepień. Do wygrania milion złotych i samochody hybrydowe
1 lipca ruszy loteria Narodowego Programu Szczepień. W finale do wygrania będą dwie nagrody w wysokości 1 mln zł. oraz dwa samochody hybrydowe

1 lipca ruszy loteria Narodowego Programu Szczepień. W finale do wygrania będą dwie nagrody w wysokości 1 mln zł. oraz dwa samochody hybrydowe. W losowaniu nagród będzie mógł wziąć udział każdy zaszczepiony.

Za realizację loterii odpowiadał będzie Totalizator Sportowy, przy wsparciu spółek skarbu państwa.

 

Jak przekazał Michał Dworczyk formuła loterii będzie umożliwiać także dołączenie się do niej samorządom. - Za dwa tygodnie wspólnie z Totalizatorem Sportowym pokażemy dokładne założenia programu - powiedział szef KPRM. 

 

ZOBACZ: Ilu Polaków nie zamierza zaszczepić się przeciw COVID-19?

 

- Te nagrody są atrakcyjne. Wierzymy, że loteria pozytywnie wpłynie na zainteresowanie programem szczepień. Na te wszystkie działania, o których dziś mowa wydamy ponad 140 mln zł. To jest bardzo dużo pieniędzmi, ale to pieniądze przeznaczone na to, żeby jak najszybciej poradzić sobie z pandemią - skomentował. 

Cztery szanse na wygraną 

Każdy zaszczepiony będzie mógł wziąć udział w loterii. Co 2000 osoba przystępująca do loterii wygra 500 zł, a każdy uczestnik będzie miał 4 szanse na wygraną. Ponadto w puli nagród są m.in hulajnogi elektryczne 

- Mniej więcej co dwutysięczna osoba, która będzie się szczepiła otrzyma 500 zł, to nagroda gwarantowana, ale każdy uczestnik loterii będzie miał szansę na wygraną. (...) Co tydzień będą losowane nagrody po 50 tys. zł, do tego różnego rodzaju nagrody rzeczowe: hulajnogi elektryczne, vouchery na paliwo, czy ubezpieczeniowe. Co miesiąc będą też dwie nagrody po 100 tys. zł plus samochód hybrydowy, a w finale dwa razy po 1 mln zł i również samochód hybrydowy - wymienił Dworczyk.

dsk / Polsatnews.pl / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie