Unia Europejska. "optymalną trasą omijania Białorusi jest przestrzeń powietrzna państw bałtyckich"

Świat
Unia Europejska. "optymalną trasą omijania Białorusi jest przestrzeń powietrzna państw bałtyckich"
reuters
Najbardziej efektywną trasą dla większości przewoźników przelatujących nad Białorusią będzie zmiana trasy na przestrzeń państw bałtyckich

Najbardziej efektywną trasą dla większości przewoźników przelatujących nad Białorusią będzie zmiana trasy przez państwa bałtyckie - poinformowała Eurocontrol agencję Reutera.

- Jeśli 100 przewoźników z UE i Wielkiej Brytanii nie będzie wykorzystać przestrzeni powietrznej Białorusi do przelotów, będą musieli przelecieć średnio 40 mil morskich dalej. Najbardziej efektywną trasą dla większości przewoźników przelatujących nad Białorusią będzie zmiana trasy na przestrzeń państw bałtyckich - podała agencja.

Kolejne sankcje na Białoruś

W poniedziałek Przywódcy UE na szczycie w Brukseli zdecydowali o nałożeniu kolejnych sankcji na przedstawicieli reżimu białoruskiego, jak również sankcji gospodarczych na Białoruś.

 

ZOBACZ: Białoruś. Media: "Pratasiewicz jest w stanie krytycznym". MSW: "Jest w więzieniu".

 

Zdecydowali o zakazie przelotów przez przestrzeń powietrzną UE dla białoruskich linii lotniczych i uniemożliwieniu im dostępu do portów lotniczych UE. Zaapelowali również do przewoźników lotniczych mających siedzibę w UE o unikanie przelotów nad Białorusią.

 

Eurocontrol (Europejska Organizacja ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej) to organizacja międzyrządowa, której celem jest koordynacja współpracy państw członkowskich, a także organizacji międzynarodowych, w celu zapewnienia bezpieczeństwa powietrznej żeglugi cywilnej i wojskowej.

aml
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie