Nie żyje pierwszy zaszczepiony przeciw COVID-19 mężczyzna

Świat
Nie żyje pierwszy zaszczepiony przeciw COVID-19 mężczyzna
PAP/EPA/REHAN KHAN
William Shakespeare zmarł w tym samym szpitalu, w którym otrzymał szczepionkę

William Shakespeare zmarł w wieku 81 lat po długiej chorobie. Brytyjczyk stał się sławny, gdy 8 grudnia jako druga osoba i pierwszy mężczyzna na całym świecie przyjął szczepionkę przeciw COVID-19. Mężczyzna dzielił swoje imię i nazwisko z angielskim dramatopisarzem, autorem m.in. "Hamleta", "Makbeta" czy "Romea i Julii".

8 grudnia w Wielkiej Brytanii rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19. Było to pierwsze państwo na świecie, które zdecydowało się na taki krok i dopuściło nowo wyprodukowane panaceum do użytku. - Dzisiejszy dzień stanowi ogromny krok naprzód w walce Wielkiej Brytanii z koronawirusem - komentował wówczas brytyjski premier Boris Johnson. Informowaliśmy o tym tutaj.

Pierwszy zaszczepiony mężczyzna

Pierwszą osobą, która przyjęła szczepionkę, została 90-letnia Margaret Keenan. Tuż po niej zaszczepiony został 81-letni William Shakespeare z Warwickshire.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Ponad 8,7 tys. zgonów po zakażeniach w szpitalach

 

Brytyjczyk nazywał się tak samo, jak żyjący na przełomie XVI i XVII wieku angielski poeta i dramaturg. Jego dzieła zdobyły światową popularność; dobrze znane są także w naszym kraju, gdzie nazwisko pisarza zwyczajowo zapisuje się w spolszczonej formie Szekspir.

Zmarł w tym samym szpitalu, w którym został zaszczepiony

Zaszczepiony William zmarł w szpitalu w wieku 81 lat po długiej walce z chorobą niepowiązaną z koronawirusem. Były pracownik firmy Rolls Royce i radny parafii zmarł w ubiegły czwartek po chorobie w tym samym szpitalu, w którym otrzymał szczepionkę.

 

 

Mężczyzna opuścił żonę Joy, ich dwóch dorosłych synów i wnuki. Przyjaciele Williama wspominają, że emeryt był bardzo dumnym mieszkańcem Coventry. Nie jest jasne, z jakiego powodu emeryt umarł ostatecznie, ale był on długoterminowym pacjentem na oddziale w szpitalu w Coventry.

"Najlepszym hołdem dla Billa jest zaszczepienie się"

Radna miasta Coventry Jayne Innes, która była przyjaciółką Shakespeare'a, napisała w poście na Facebooku, że "najlepszym hołdem dla Billa jest zaszczepienie się". Dodała, że zostanie on zapamiętany z wielu rzeczy, "w tym z zamiłowania do psot".

 

Od czasu szczepionek podanych Keenan i Shakespeare'owi w Wielkiej Brytanii wykonano już ponad 61,4 mln zastrzyków. Do poniedziałku włącznie pierwszą dawkę otrzymało prawie 38,2 mln osób, co stanowi 72,5 proc. dorosłej populacji kraju, a drugą - ponad 23,2 mln, czyli 44,1 proc. dorosłych.

sgo/aml/Polsat News, Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie