Mieszkańcy Hagi oddali 669 niebezpiecznych przedmiotów. Wśród nich jest broń z okresu II Wojny

Świat
Mieszkańcy Hagi oddali 669 niebezpiecznych przedmiotów. Wśród nich jest broń z okresu II Wojny
stevepb
Ilość otrzymanej broni przekroczyła nasze oczekiwania

669 noży, kastetów oraz broni palnej przekazali mieszkańcy Hagi do specjalnie ustawionych pojemników przy komisariatach policji w tym mieście.

W dniach 17-22 maja posiadacze nielegalnej broni mogli ją zdeponować w jednym ze specjalnych koszy ustawionych w tym celu przez policję w Hadze. Żółte pojemniki umieszczono przy wszystkich posterunkach w mieście.

Nie spodziewali się takiego zainteresowania

- Ilość otrzymanej broni przekroczyła nasze oczekiwania - powiedziała w poniedziałek rzeczniczka policji na konferencji prasowej. W sumie do pojemników wrzucono 669 niebezpiecznych przedmiotów.

 

ZOBACZ: Holandia. Policja ustawiła kosze na nielegalną broń przy wszystkich komendach w Hadze

 

- To głównie noże, pistolety, ale nawet pewna liczba broni palnej z okresu II wojny światowej - poinformowała media rzeczniczka.

 

ZOBACZ: Andrzej Duda: mamy sojuszników, którzy gotowi są stanąć w naszej obronie

 

Szef policji Paul van Musscher nazywa to "fantastycznym wynikiem". - Każda broń, którą zdejmujemy z ulicy, zmniejsza ryzyko brutalnego incydentu - powiedział van Musscher, cytowany przez portal Omroep West.

 

Podobne kampanie miały wcześniej miejsce m.in. w regionach Rijnmond, Amsterdam-Amstelland i IJsselland - informuje radio NH Nieuws. W Rotterdamie zwrócono w tym czasie 250 rodzajów broni - w tym noże i pistolety.

 

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie