Rzucił się z nożem na policjantów. Krzyczał, że ich zabije

Polska
Rzucił się z nożem na policjantów. Krzyczał, że ich zabije
KPP Czarnków
39-latek zaatakował policjantów nożem

Za czynną napaść na funkcjonariuszy oraz groźby odpowie 39-letni mieszkaniec gminy Czarnków (wielkopolskie). Mężczyzna podczas próby zatrzymania go przez mundurowych zaatakował ich nożem kuchennym. 39-latek został tymczasowo aresztowany; grozi mu do 10 lat więzienia.

Jak poinformowała asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie (woj. wielkopolskie), do zdarzenia doszło w nocy z 18 na 19 maja w gminie Czarnków.

 

- Policjanci zostali wezwani na interwencję w sprawie agresywnego brata. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że 39-latek podczas awantury groził jej nożem oraz podpaleniem domu. Przed przybyciem policji oddalił się z miejsca zamieszkania - powiedziała Górzna-Kustra.

Był pijany

Dodała, że w trakcie przejazdu pod wskazany adres mundurowi zauważyli go na jednej z ulic.

 

ZOBACZ: Napisał list do policjanta. "Po wytrzeźwieniu bardzo żałuję swoich czynów"

 

- Podczas rozmowy 39-latek stawał się coraz bardziej agresywny. W pewnym momencie wyjął spod bluzy nóż i ruszył z nim w stronę policjantów, krzycząc, że ich zabije. Na szczęście agresor nie spełnił swoich gróźb. Został obezwładniony przy pomocy paralizatora, zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. Miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie - zaznaczyła.

 

KPP Czarnków
 

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Decyzją sądu 39-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za czynną napaść na policjantów przy użyciu niebezpiecznego narzędzia i groźby może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

dk
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie