Zaatakował policjanta nożem. Grozi mu dożywocie

Polska
Zaatakował policjanta nożem. Grozi mu dożywocie
Dolnośląska Policja
Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec 35-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech najbliższych miesięcy

35-letni mieszkaniec Świebodzic (woj. dolnośląskie) zaatakował nożem policjanta, który próbował go zatrzymać. Mężczyzna usłyszał zarzuty, za które może mu grozić kara 25-letniego, a nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W nocy z niedzieli na poniedziałek dyżurny komisariatu policji w Świebodzicach otrzymał zgłoszenie, że jakiś mężczyzna miał biegać po ulicy i wykrzykiwać, "że kogoś zabije".

 

Na miejsce został wysłany patrol. W trakcie interwencji podejrzany zaatakował jednego z policjantów nożem. Funkcjonariuszowi udało się odeprzeć atak, a przed urazem dodatkowo chroniła go kamizelka. 

 

ZOBACZ: Napisał list do policjanta. "Po wytrzeźwieniu bardzo żałuję swoich czynów"

 

Agresor został obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu.

 

Usłyszał zarzuty

 

Po sprawdzeniu danych w bazach operacyjnych okazało się, że 35-letni mężczyzna jest poszukiwany do odbycia zaległej kary pozbawienia wolności 2 lat i 10 miesięcy. 

 

Mieszkaniec Świebodzic usłyszał zarzuty. Dotyczą one m.in. zmuszenia policjantów do zaniechania zatrzymania, czynnej napaści na funkcjonariuszy oraz usiłowania zabójstwa, za które może mu grozić kara 25-letniego lub nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec 35-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech najbliższych miesięcy.

 

 

 

emi/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie