Indie. Wzięli ślub w samolocie, aby ominąć restrykcje. Para zaprosiła 160 gości

Świat
Indie. Wzięli ślub w samolocie, aby ominąć restrykcje. Para zaprosiła 160 gości
Gaurav Taneja/Twitter
Para pobrała się i bawiła w samolocie

Para z Indii wyczarterowała samolot i zorganizowała w nim ślub, na który zaprosiła ponad 160 gości. W ten sposób usiłowała ominąć restrykcje wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa - poinformowały w poniedziałek indyjskie media. Stan Tamilnadu, z którego w niedzielę wystartował samolot, ograniczył liczbę uczestników wesel do 50 osób.

Na nagraniach opublikowanych w mediach społecznościowych widać, jak para bierze ślub w wypełnionym gośćmi samolocie. Lot miał trwać około dwóch godzin, a sama ceremonia zakończyła się, gdy maszyna znajdowała się nad świątynią Minakszi w Maduraju.

 

 

Według mediów, indyjskie władze lotnicze wszczęły dochodzenie. Załoga samolotu została zawieszona.

Weselnicy nie przestrzegali obostrzeń

Rzecznik linii SpiceJet poinformował, że boeing 737 został wyczarterowany przez biuro podróży na lot dla grupy z Maduraju do Bengaluru. Dodał, że klient został wyraźnie poinformowany o wytycznych związanych z Covid-19. "Mimo wielokrotnych próśb i upomnień, pasażerowie nie postępowali zgodnie z wytycznymi" - stwierdził.

 

ZOBACZ: Ciało mężczyzny w nodze... dinozaura. Wiadomo jak doszło do śmierci

 

Indie zmagają się z drugą falą pandemii koronawirusa. Z oficjalnych danych wynika, że w poniedziałek liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 w tym kraju przekroczyła 300 tys. Eksperci szacują, że rzeczywista liczba zmarłych w wyniku pandemii jest znacznie wyższa.

 

kmd/ sgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie