Ciało mężczyzny w nodze... dinozaura. Wiadomo, jak doszło do śmierci

Świat
Ciało mężczyzny w nodze... dinozaura. Wiadomo, jak doszło do śmierci
Google Maps
Zwłoki mężczyzny znaleziono w... nodze dinozaura

Ciało poszukiwanego od kilku dni przez rodzinę mieszkańca Katalonii zostało znalezione we wnętrzu wykonanej z papier mâché figury dinozaura na przedmieściach Barcelony. Według policji wstępne śledztwo nie wskazuje, że zgon mężczyzny nastąpił w związku z przestępstwem. Najprawdopodobniej doszło do wypadku.

Według inspektorów policji ciało znajdowało się w jednej z nóg dekoracyjnej figury dinozaura ustawionej przed jednym z budynków w katalońskim mieście Santa Coloma de Gramenet, w prowincji Barcelona. Dinozaur był reklamą miejscowego kina.

Człowiek w... nodze dinozaura

Według śledczych z katalońskiej policji, tzw. Mossos d'Esquadra, ciało 39-latka znalezione zostało przez mężczyznę, który bawił się przy pomniku dinozaura z synem. Zdaniem lokalnych mediów zawiadomił on policją zaalarmowany nieprzyjemnym zapachem wydobywającym się z wnętrza figury. Świadek miał dostrzec przez otwór przedmiot przypominający sylwetkę człowieka.

 

ZOBACZ: Urszulewo. Śmierć podczas morsowania. Mężczyzna utknął pod taflą lodu

 

Z informacji dziennika "La Vanguardia" wynika, że przybyłe na miejsce zgonu mężczyzny trzy zastępy straży pożarnej musiały wywiercić duży otwór, aby wydobyć ciało z wnętrza struktury imitującej dinozaura. Z kolei na Twitterze pojawiło się nagranie, na którym widać, że ratownicy użyli m.in. wysięgnika z koszem.

 

 

 

Śledczy zakładali początkowo, że zgon miał nastąpić w ostatnią sobotę, kiedy mężczyzna wszedł do wnętrza pomnika, aby spędzić tam noc. Późniejsze dochodzenie wykluczyło jednak taką wersję zdarzenia.

Śmierć przez zgubiony telefon?

Najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci mieszkańca Katalonii był nieszczęśliwy wypadek. Lokalna policja Mossos d'Esquadra ustaliła, że mężczyźnie najprawdopodobniej wpadł do wnętrza dinozaura telefon, który upuścił przypadkowo. Podczas próby wejścia do wnętrza figury i wydostania przedmiotu mężczyzna miał utknąć w dekoracyjnej strukturze głową do dołu. Nie mając możliwości wezwania pomocy i wydostania się - zmarł.

 

ZOBACZ: Turystkę "zaczepił" niedźwiedź. Kobieta zrobiła sobie z nim... selfie [WIDEO]

 

Policja poinformowała, że śledczy oczekują na wyniki sekcji zwłok, która ma ustalić dokładna przyczynę zgonu.

 

 

Figura stegozaura, która stała przed wejściem do kina zlokalizowanego w budynku Cubics Centre w Santa Cloma de Grament przy ulicy Avenida Francesc Macia, została podczas akcji strażaków zniszczona. Następnie usunięto ją sprzed budynku.

hlk/Polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie