Nielegalni imigranci z Afryki w woj. podlaskim. Przyjechali z Jemenu i Somalii

Polska
Nielegalni imigranci z Afryki w woj. podlaskim. Przyjechali z Jemenu i Somalii
Pixabay /PublicDomainPictures
Trzech nielegalnych imigrantów z Jemenu i Somalii, którzy nie mieli dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium Polski

Trzech nielegalnych imigrantów z Jemenu i Somalii, którzy nie mieli dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium Polski, zatrzymała Straż Graniczna w samochodzie skontrolowanym w miejscowości Hołny Mejera (Podlaskie), w pobliżu granicy z Litwą.

- Po wykonaniu niezbędnych czynności dwóch obywateli Jemenu i obywatel Somalii zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji - poinformowała w środę mjr Katarzyna Zdanowicz, rzecznik Podlaskiego Oddziału SG w Białymstoku.

Przepustki z ośrodka dla cudzoziemców

Funkcjonariusze z placówki w Sejnach zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którego kierowcą był obywatel Turcji. Razem z nim jechało trzech innych mężczyzn. Turek przedstawił pogranicznikom litewski dokument pobytowy, ale jego pasażerowie legitymowali się jedynie przepustkami z ośrodka dla cudzoziemców na Litwie.

 

ZOBACZ: Ceuta. Imigranci masowo docierają do hiszpańskich enklaw [WIDEO]

 

Po zbadaniu okoliczności tej podróży SG ustaliła, że Jemeńczycy i Somalijczyk nielegalnie przekroczyli granicę. Dlatego - w ramach procedury readmisji wrócili oni do państwa, z którego dostali się do Polski.

 

ZOBACZ: Nielegalni imigranci w ciężarówce. Udawali słonecznik

 

- Obywatela Turcji przesłuchano w charakterze świadka i pouczono o obowiązku niezwłocznego powrotu do kraju, w którym wydano mu tytuł pobytowy - dodała mjr Zdanowicz.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie