Żary. Policjanci odzyskali cztery skradzione mercedesy warte 800 tys. zł

Polska
Żary. Policjanci odzyskali cztery skradzione mercedesy warte 800 tys. zł
Lubuska Policja
Odzyskane samochody zostały zwrócone właścicielowi.

Cztery skradzione w Belgii mercedesy sprintery o łącznej wartości ponad 800 tys. zł odzyskali policjanci z Żar (Lubuskie). Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj mężczyźni w wieku 24 i 33 lat. Obaj zostali aresztowani – poinformował w piątek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

- Zgodnie z przedstawionymi zarzutami podejrzanym grozi do 10 lat więzienia. Sąd przychylił się do wniosku żarskiej prokuratury i zastosował wobec mężczyzn trzymiesięczny areszt – powiedział rzecznik.

 

ZOBACZ: Mazowieckie. Kradzież samochodu. Podczas pościgu padły strzały ostrzegawcze

 

Dodał, że odzyskanie aut i zatrzymanie podejrzanych było możliwe dzięki szybkiej wymianie informacji z pokrzywdzonym i natychmiastowemu działaniu żarskich policjantów.

 

16 maja br. policjanci z Żar otrzymali informację, że na terenie ich powiatu mogą znajdować się cztery mercedesy skradzione tego samego dnia w Belgii. Natychmiast rozpoczęli działania.

Zwrot do właściciela

Najpierw na jednej z posesji funkcjonariusze odnaleźli trzy auta i zatrzymali przy nich 24-latka, a kilka kilometrów dalej – na innej posesji był zaparkowany czwarty ze skradzionych samochodów. Tam został zatrzymany 33-latek.

 

 

Odzyskane samochody zostały zwrócone właścicielowi.

 

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Żarach.

rsr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie