Holandia. Policja odzyskała cały łup po "napadzie stulecia"

Świat
Holandia. Policja odzyskała cały łup po "napadzie stulecia"
fot. PAP/EPA/LAURENS BOSCH
Ostatecznie aresztowano sześciu sprawców. Jeden z napastników zginął w strzelaninie z policją, a dwóch zostało rannych

Szef policji w Amsterdamie poinformował, że funkcjonariuszom udało się odzyskać cały łup po napadzie na transport kosztowności o wartości szacowanej przez prasę na 50 mln euro. Krajowe media piszą o "napadzie stulecia".

- Łup został całkowicie odzyskany - poinformował szef stołecznej policji Frank Paauw w programie "Nieuwsuur" w telewizji publicznej NPO 1 w czwartek wieczorem.

 

ZOBACZ: Ojciec z synem napadli na bank. Ukradli kilka tysięcy złotych

 

Paauw wskazał, że napad z użyciem broni automatycznej jest charakterystyczny dla belgijskich i francuskich grup przestępczych. - Wcześniejszy, bardzo brutalny napad na transport kosztowności w 2011 r. został przeprowadzony przez belgijsko-francuską grupę mężczyzn, którzy nazywali siebie "gangiem z blizną" - przypomniał. Potwierdził wcześniejsze doniesienia mediów, że kryminaliści porozumiewali się ze sobą po francusku.

 

Do ataku na transport kosztowności doszło w środę w północnym Amsterdamie. Między sprawcami a policja wywiązała się strzelanina, wszczęto też pościg z udziałem helikopterów, podczas którego uciekający przestępcy sforsowali policyjną blokadę. Na koniec kryminaliści bezskutecznie próbowali ukryć się w pojemnikach na śmieci.

 

Ostatecznie aresztowano sześciu sprawców. Jeden z napastników zginął w strzelaninie z policją, a dwóch zostało rannych.

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie