Napad na jubilera, rozpylili gaz i ukradli biżuterię. Sprawcy poszukiwani

Polska
Napad na jubilera, rozpylili gaz i ukradli biżuterię. Sprawcy poszukiwani
Zdjęcie ilustracyjne/ Polsat News
Na miejsce zdarzenia skierowano funkcjonariuszy z grupy dochodzeniowo-śledczej, kryminalnych oraz policjantów z prewencji

Policja poszukuje trzech osób, które w piątek przed południem napadły na zakład jubilerski przy al. Grunwaldzkiej w Gdańsku Wrzeszczu. Mundurowi proszą o kontakt osoby, które mogą mieć jakąkolwiek wiedzę na temat sprawców tego zdarzenia.

Jak poinformowała rzecznik prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku st. asp. Karina Kamińska, ze wstępnych ustaleń wynika, że zamaskowani sprawcy weszli do sklepu jubilerskiego, rozpylili gaz, ukradli znajdującą się tam biżuterię i zbiegli.

 

ZOBACZ: Włamanie do jubilera we Wschowie. Policja publikuje zdjęcia

 

Na miejsce zdarzenia skierowano funkcjonariuszy z grupy dochodzeniowo-śledczej, kryminalnych oraz policjantów z prewencji. Na razie nie wiadomo, jaka jest wartość skradzionych przedmiotów. Trwają poszukiwania napastników.

Policja szuka sprawców 

- Wyjaśniamy okoliczności tego przestępstwa, żeby jak najszybciej zatrzymać sprawców. Aktualnie policjanci przeglądają i zabezpieczają zapisy z kamer monitoringu. Zabezpieczają też ślady, wykonują oględziny, przesłuchują świadków, rozmawiają z osobami, które mogą mieć informacje na temat sprawców. Na miejscu pracuje również przewodnik wraz z psem tropiącym - przekazała Kamińska.

 

ZOBACZ: Zuchwały napad na jubilera w Gdańsku

 

Policja apeluje do osób, które mogą mieć informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości lub miejsca pobytu sprawców napadu, aby skontaktowały się z komisariatem przy ul. Białej 1a. Informacje można przekazać telefonicznie, dzwoniąc pod numer telefonu: 47-741-15-22, zgłaszając się do najbliższej jednostki policji, albo pisząc na adres: komendant.kp3@gd.policja.gov.pl. Mundurowi zapewniają anonimowość. 

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie