Ukradli 600 litrów paliwa. Grozi im do 10 lat więzienia

Polska
Ukradli 600 litrów paliwa. Grozi im do 10 lat więzienia
Świętokrzyska Policja
Policjanci zatrzymali pięć osób z terenu powiatu jędrzejowskiego w wieku od 20 do 31 lat

Policjanci z Jędrzejowa (Świętokrzyskie) zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy przyznali się do kradzieży 600 litrów paliwa. Włamywaczom grozi do 10 lat więzienia.

Właściciel firmy budowlanej z gminy Jędrzejów poinformował w ostatnią środę policjantów, że spłoszył grupę mężczyzn, którzy spuszczali paliwo z jego maszyn.

 

ZOBACZ: Rybnik. Napad na stację paliw z nożem w ręku. Policjant użył broni

 

- Złodzieje zostawili na miejscu kanistry i wąż, po czym uciekli. Dodatkowo, wykonując swój przestępczy proceder uszkodzili oni korki wlewu do maszyn powodując szkody na kwotę 1000 zł – powiedział sierż. szt. Michał Kwieciński z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie.

Ponad 4 tys. złotych szkód

Dwa dni później policjanci zatrzymali pięć osób z terenu powiatu jędrzejowskiego w wieku od 20 do 31 lat. Wszyscy mężczyźni trafili do policyjnych cel.

 

- Przyznali się do wypompowania w sumie około 600 litrów paliwa. Policjanci podczas przeszukań ich miejsc zamieszkania odnaleźli i zabezpieczyli około 80 litrów oleju napędowego, prawdopodobnie pochodzącego z przestępstwa. Łączną wartość szkód pokrzywdzony wycenił na ponad 4000 zł – dodał Kwieciński.

 

Złodziejski kwintet ze swojego zachowania będzie tłumaczył się w sądzie. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

bas/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie