Prof. Wojciech Maksymowicz dołącza do Szymona Hołowni

Polska
Prof. Wojciech Maksymowicz dołącza do Szymona Hołowni
Polsat News
Prof. Wojciech Maksymowicz dołącza do klubu parlamentarnego Szymona Hołowni

Wybrany z list PiS poseł Porozumienia prof. Wojciech Maksymowicz dołączył w czwartek do klubu parlamentarnego Polski 2050 Szymona Hołowni. - Nie mogę zgodzić się na politykę prowadzącą do zapaści służby zdrowia, a taką zapowiada koncepcja Polskiego Ładu - powiedział. Jak dodał, "PiS forsuje powrót do czysto PRL-owskiego centralizmu".

- Do naszego składu dołącza wielki autorytet medyczny prof. Wojciech Maksymowicz - oświadczyła w czwartek szefowa koła parlamentarnego Polska 2050 posłanka Hanna Gill-Piątek. 

 

Maksymowicz na konferencji Polski 2050 w Sejmie mówił, że po 40 latach pracy, jako lekarz, w interesie ludzi chorych i cierpiących nie może zgodzić się na politykę prowadzącą do zapaści służby zdrowia. - Taką zapowiada zurzędniczała, PR-owska koncepcja Polskiego Ładu - ocenił.

 

Powiedział, że docenia wizję Polski 2050 funkcjonowania służby zdrowia. Polski Ład nazwał "antyreformą".

 

Maksymowicz był dotychczas posłem Porozumienia, z klubu PiS - w którym był wcześniej - odszedł w połowie kwietnia.

 

ZOBACZ: Polski Ład. Dariusz Klimczak: nie idźmy w kierunku budowy brazylijskich faweli

 

"Zachęcam wszystkich w Zjednoczonej Prawicy, którzy się wahają"

 

Lider Polski 2050 stwierdził, że Maksymowicz może stanowić wzór dla tych, "którzy się wahają", są wierni swoją wartością nawet, jeśli oznacza to zmianę ścieżki kariery politycznej.

 

- Gorąco zachęcam wszystkich w obozie Zjednoczonej Prawicy, którzy jeszcze się wahają - nie wahajcie się, to jest ten moment, żeby przejść na stronę ludzi, którym rzeczywiście chodzi o to, żeby te wartości, z którymi szliście do polityki - solidarność, demokracja, wspomniane prawo i sprawiedliwość rzeczywiście urzeczywistniać - mówił Hołownia.

 

- Chcemy iść w poprzek podziałów konstruujących starą scenę polityczną. Chcemy zupełnie inaczej myśleć również o stronie opozycyjnej. Dość już starej opozycji zakopanej w swoich własnych koleinach światopoglądowych, podziałów, kast politycznych, które się wytworzyły - dodał lider Polski 2050. 

 

WIDEO: konferencja prasowa Polski 2050

  

Byli parlamentarzyści KO i Lewicy

 

Koło sejmowe Polski 2050 zostało zarejestrowane w lutym, później przekształcono je w koło parlamentarne, które dotychczas liczyło sześć osób - w jego skład wchodziło pięcioro posłów i jeden senator. Przewodniczącą koła jest posłanka Hanna Gill-Piątek (była posłanka Lewicy), a w skład koła wchodzą także byłe posłanki KO Joanna Mucha i Paulina Hennig-Kloska, od marca również były poseł KO Tomasz Zimoch, a w kwietniu do koła dołączył były poseł KO Mirosław Suchoń. Do koła należy również senator Jacek Bury z Lublina.

 

Partia Polska 2050 Szymona Hołowni została zarejestrowana przez sąd w kwietniu, a jej prezesem został Michał Kobosko.

zdr/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie