Próba porwania na przystanku. 11-latka odparła atak 30-latka z nożem

Świat
Próba porwania na przystanku. 11-latka odparła atak 30-latka z nożem
facebook/Escambia County Sheriff's Office
Śledczy odczytali numer rejestracyjny auta i namierzyli właściciela pojazdu.

11-latka odparła atak 30-letniego mężczyzny z nożem, który próbował ją porwać. Na opublikowanym przez policję nagraniu widać moment, kiedy kierowca białego Dodga Journey chwyta dziecko, po czym zaczynają walczyć na ziemi. Ostatecznie dziewczynka wyrywa się napastnikowi i ucieka, on zaś wraca do samochodu i odjeżdża. Mężczyzna został później zidentyfikowany i aresztowany.

- Nie mogę przestać myśleć, że to mogłoby się skończyć zupełnie inaczej. Gdyby ta 11-letnia dziewczynka nie myślała o walce i po prostu się poddała, to mogłoby się to skończyć strasznie - powiedział szeryf okręgu Escambia Chip Simmons. Zdarzenie miało miejsce w Pensacola na Florydzie we wtorek rano, kiedy 11-latka czekała na szkolny autobus.

 

ZOBACZ: USA: brutalne morderstwo czterolatka. Został porwany z własnego łóżka

 

Śledczy odczytali numer rejestracyjny auta i namierzyli właściciela pojazdu - 30-letniego Jareda Paula Stanga. 11-latka rozpoznała podejrzanego. Został aresztowany, będzie odpowiadał za próbę porwania dziecka poniżej 13. roku życia, napad z użyciem noża oraz pobicie.

 

 

Wyznaczono kaucję w wysokości 1,5 miliona dolarów - 1 milion za próbę porwania i 500 tys. za napaść z nożem.

Obserwował ją wcześniej

Dziewczynka poinformowała, że zaobserwowała Stanga wcześniej. - Podszedł do niej dwa tygodnie temu na przystanku autobusowym i sprawił, że poczuła się nieswojo - przekazał Simmons.

 

ZOBACZ: Zakopane. Turysta zgłosił napad i porwanie, których nie było

 

Przez kolejne dni była odprowadzana przez mamę, we wtorek po raz pierwszy przyszła na szkolny autobus samodzielnie.

 

 

Dziecku nic się nie stało. "Ma kilka zadrapań i pewne urazy psychiczne wynikające z jej doświadczenia" - informuje CNN. Znalazła się pod opieką psychologa.

rsr/zdr/CNN
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie