Niemcy. "Oktoberfest w Dubaju". Monachium sprzeciwia się akcji

Świat
Niemcy. "Oktoberfest w Dubaju". Monachium sprzeciwia się akcji
zdjęcie ilustracyjne, Pixabat/Alexas_Fotos
Słynne monachijskie piwne dożynki zostały w tym roku po raz drugi odwołane z powodu pandemii koronawirusa

Monachium podjęło kroki prawne przeciwko organizatorom alternatywnego festiwalu piwa "Oktoberfest w Dubaju" - poinformowały w środę władze bawarskiego miasta. Impreza na dubajskiej pustyni ma rozpocząć się 7 października na terenie o powierzchni 400 tys. m kw.

Słynne monachijskie piwne dożynki zostały w tym roku po raz drugi odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Jednak w Dubaju narodził się pomysł zorganizowania imprezy pod tym samym szyldem, a organizatorzy tego przedsięwzięcia planują to zrobić na pustyni, w 32 namiotach, w których przestrzegane miałyby być epidemiczne środki ostrożności.

 

"Nazwa tej imprezy stwarza mylne wrażenie, że została ona przeniesiona z Bawarii do Dubaju" - oświadczył dział biznesowy urzędu miejskiego w Monachium.

"Odwołanie imprezy okazją do wzbogacenia się"

Miasto zażądało od organizatorów dubajskiej imprezy zaprzestania działalności, w której wykorzystywany jest wizerunek Oktoberfest w Monachium.

 

ZOBACZ: Piwo trafiło do chleba. Piekarze ratują trunek przed zmarnowaniem

 

- Z punktu widzenia stolicy kraju związkowego, Monachium, szokujące jest, że osoby trzecie potraktowały odwołanie imprezy jako okazję do wzbogacenia się, wykorzystując dobrą reputację Oktoberfest na całym świecie - powiedział szef monachijskiego Oktoberfest Clemens Baumgaertner

dsk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie