Mazowieckie. Pijana kobieta wyjęła nóż podczas sprzeczki i dźgnęła nieznajomego. Trafiła do aresztu

Polska
Mazowieckie. Pijana kobieta wyjęła nóż podczas sprzeczki i dźgnęła nieznajomego. Trafiła do aresztu
Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Pijana kobieta wyjęła nóż podczas sprzeczki i dźgnęła nieznajomego.

Do tymczasowego aresztu trafiła 42-letnia kobieta, która na przystanku kolejowym w pow. węgrowskim (Mazowieckie) zaatakowała nożem 60-letniego mężczyznę. 42-latka trakcie sprzeczki z nieznajomym zadała mu nożem kilka ciosów.

Jak poinformowała w środę rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie mł. asp. Monika Księżopolska, do zdarzenia doszło w niedzielę na przystanku PKP w Łochowie (pow. węgrowski).

Oboje byli pijani

Jak ustalili policjanci, między nieznajomymi doszło do utarczki słownej, podczas której kobieta wyjęła nóż i dźgnęła nim kilkukrotnie rozmówcę.

 

ZOBACZ: Rosja. Atak nożownika. Nie żyją trzy osoby. Świadkowie słyszeli strzały

 

Jak się okazało oboje byli pijani. Agresorka miała w organizmie 2 promile alkoholu, a zaatakowany przez nią mężczyzna blisko 1 promila.

 

Mężczyzna trafił do szpitala, a kobieta do aresztu

 

60-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, a kobieta osadzona w policyjnym areszcie. "Po usłyszeniu zarzutu usiłowania zabójstwa, 42-latka kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie, który zastosował sąd jako środek zapobiegawczy" – dodała policjantka.

 

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż 8 lat, kara więzienia 25 lat albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie