Lubelskie: ciągnął psa za samochodem. Odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem

Polska
Lubelskie: ciągnął psa za samochodem. Odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem
Polsat News
Zwierzę nie przeżyło

O znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem podejrzany jest 63-letni mieszkaniec gminy Chełm (Lubelskie), który jechał samochodem z przywiązanym do niego psem. Zatrzymały go postronne osoby - poinformowała w sobotę policja.

Policjanci zostali powiadomieni w piątek wieczorem, że na ulicy Wojsławickiej w Chełmie jedzie samochód, który ciągnie psa przywiązanego do haka holowniczego. Postronne osoby zatrzymały auto.

 

Zwierzę nie przeżyło

 

- Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierowcą był 63-latek z gminy Chełm. Mężczyzna najprawdopodobniej ciągnął psa przez kilka kilometrów. Zwierzę nie przeżyło tego zdarzenia, zostało zabezpieczone przez służby – poinformowała komisarz Ewa Czyż Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

 

Policjantka podała, że 63-latek usłyszał już zarzuty znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. - Odmówił składania wyjaśnień. Zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego – zaznaczyła Czyż.

 

Za czyn zarzucany 63-latkowi, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie zwierząt, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

jo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie