Tylko przyrost zakażeń może zaszkodzić wyborom w Rzeszowie. Premier tłumaczy

Polska
Tylko przyrost zakażeń może zaszkodzić wyborom w Rzeszowie. Premier tłumaczy
PAP/Mateusz Marek
Często rozmawiamy z Ewą Leniart o Rzeszowie - mówi Mateusz Morawiecki

Mam nadzieję, że data przedterminowych wyborów na prezydenta Rzeszowa nie ulegnie zmianie - mówił we wtorek w Radiu Rzeszów premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że jest to uzależnione od przyrostu zakażeń COVID-19.

W Polskim Radiu Rzeszów premier Mateusz Morawiecki był pytany o przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa, czy wyznaczona data 13 czerwca może ulec zmianie, czy jest to raczej już pewna data.

Wybory w Rzeszowie 13 czerwca

- Mam nadzieję, że (data) nie ulegnie zmianie, a jedynym warunkiem czy kryterium, w wyniku którego ona by mogła ulec zmianie jest gwałtowny przyrost zakażeń koronawirusa. Mam nadzieję, że takiego scenariusza nie będzie i w związku z tym tę datę utrzymamy - odpowiedział szef rządu.

 

ZOBACZ: Rzeszów. Środowiska kobiece poparły kandydaturę Konrada Fijołka na prezydenta miasta

 

Morawiecki był także zapytany, jak ocenia szanse w wyborach kandydatki PiS, wojewody podkarpackiego Ewy Leniart. - Z panią wojewodą Ewą Leniart często rozmawiamy o Rzeszowie. Pani Ewa Leniart ma swoje hasło: "Rzeszów ma moc" i myślę, że ta moc musi być wykorzystana, może być wykorzystana - odparł

 

- Rozmawialiśmy o przyciągnięciu nowych inwestorów, i zagranicznych, i polskich do Rzeszowa. Są bardzo konkretne plany. Wiem, że pani wojewoda Ewa Leniart też interesuje się bardzo młodymi rodzinami i zwiększeniem liczby żłobków - żłobków publicznych, dostępnych dla wszystkich mieszkańców" - dodał premier. Podkreślił, że to plan szeroko zakrojony, aby Rzeszów się rozwijał jeszcze lepiej.

Wybory w Rzeszowie przełożone z 9 maja

Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 r. Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, gdy przeszedł COVID-19. Wybory mają się odbyć 13 czerwca. Wcześniej datą przedterminowych wyborów był 9 maja, ale została ona przełożona w związku z sytuacją epidemiczną.

 

ZOBACZ: Rada Krajowa PO. Borys Budka: zwycięstwo w Rzeszowie to początek końca rządów obecnej władzy

 

W wyborach prezydenta Rzeszowa startują: popierana przez PiS i rzeszowski region NSZZ „Solidarność” wojewoda podkarpacka Ewa Leniart, wspierany przez Tadeusza Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa, a także b. współpracownik dotychczasowego prezydenta miasta Tadeusza Ferenca - Konrad Fijołek, którego popiera Lewica, PO, PSL i Polska 2050 oraz poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

pdb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie