Rzeszów. Środowiska kobiece poparły kandydaturę Konrada Fijołka na prezydenta miasta

Polska
Rzeszów. Środowiska kobiece poparły kandydaturę Konrada Fijołka na prezydenta miasta
PAP/Darek Delmanowicz
Wybory zaplanowano na 13 czerwca

Kongres Kobiet na Podkarpaciu oraz Rzeszowska Federacja Kobiet Aktywnych poparły kandydaturę Konrada Fijołka w przedterminowych wyborach prezydenta Rzeszowa.

Na wspólnej konferencji prasowej we wtorek organizacje przedstawiły swoje oczekiwania. Fijołek zapewnił, że będzie realizował postulatu obu organizacji.

 

Postulaty zaprezentował przedstawicielka Rzeszowskiej Federacji Kobiet Aktywnych Patrycja Mitro. Wśród nich są m.in. powołanie rzeczniczki ds. kobiet i równego traktowania przy prezydencie miasta, dbałość o ład przestrzenny w mieście i finasowanie przez samorząd leczenia bezpłodności metoda in vitro.

Rzeszowianie "drużyną Fijołka"

Fijołek podkreślił, że jego drużyną "są rzeszowianie". - Dzisiaj postulaty zgłasza najważniejsze rzeszowskie środowisko, czyli mądre, pracowite i piękne rzeszowianki. To rzeszowianki piszą program kobiecy dla Rzeszowa, który będziemy wdrażać – mówił kandydat.

 

Fijołek złożył także życzenia maturzystom. - Ten rocznik jest wyjątkowy. Dla mnie oni już zdali egzamin dojrzałości. Trzymam kciuki i wierzę, że będzie dobrze – powiedział radny.

 

ZOBACZ: Proklamuje Rzeszów strefą "wolną od lockdownu"? "To wielka niegospodarność"

 

Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 roku Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, gdy przeszedł COVID-19. Wybory zaplanowano na 13 czerwca. 

 

Oprócz Fijołka popieranego przez ugrupowania opozycji, w wyborach startują: popierana przez PiS i rzeszowski region NSZZ „Solidarność" wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, wspierany przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł oraz poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

dsk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie