Polski Ład. Pierwsze projekty ustaw w środę

Polska
Polski Ład. Pierwsze projekty ustaw w środę
PAP/Mateusz Marek
Pierwsze projekty ustaw Polskiego Ładu mogą być przyjęte przez rząd już w środę

W środę rząd powinien przyjąć pierwsze trzy projekty ustaw dotyczące zdrowia, które przewiduje Polski Ład. W czwartek projekty powinny trafić do Sejmu - przekazali politycy PiS. - Zapewne będą dodatkowe posiedzenia Sejmu, na których będą procedowania projekty dotyczące Polskiego Ładu.

Mało jednak prawdopodobne - jak zaznaczyli - aby Sejm zajął się tymi projektami podczas posiedzenia rozpoczynającego się w środę. Politycy PiS nie wykluczyli, że część projektów w ramach Polskiego Ładu będzie projektami poselskimi.

 

ZOBACZ: Premier w kraju z promocją "Polskiego Ładu"

 

Politycy PiS przekazali też, że w środę rząd powinien przyjąć pierwsze trzy projekty ustaw, dotyczące zdrowia, które przewiduje Polski Ład. W czwartek projekty powinny trafić do Sejmu. Ponadto na środę PiS planuje organizację 16 konferencji regionalnych, podczas których lokalni działacze mają promować założenia Polskiego Ładu.

 

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2,5 tys. zł.

pdb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie