Obfite deszcze, burze i silny wiatr. Pogoda na wtorek

Polska
Obfite deszcze, burze i silny wiatr. Pogoda na wtorek
pixabay/bogitw
Intensywne opady i burze we wtorek

Niebezpieczna pogoda we wtorek. Nie tylko intensywne opady deszczu, które mogą powodować lokalne podtopienia dróg, zabudowań i posesji, ale również burze z gradem i porywisty wiatr. Temperatura będzie zróżnicowana, ciśnienie wzrośnie, a biomet pozostanie niekorzystny.

We wtorek słonecznie i bez kropli deszczu wyłącznie we wschodnich województwach. Poza tym spodziewamy się przeważnie przelotnych, ale obfitych opadów. Na zachodzie przejdą burze, w trakcie których spadnie do 30 litrów deszczu na metr kwadratowy i grad o średnicy do 2 cm.
 
Na południu, w centrum i na środkowej północy opady będą miały charakter ciągły oraz umiarkowane i duże natężenie. Przy pochmurnym niebie spadnie do 30-40 litrów wody na metr kwadratowy ziemi. Może dojść do lokalnych podtopień.

Porywisty wiatr, ciśnienie rośnie

Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 12 stopni na Podkarpaciu do 21 stopni na Podlasiu. Wiatr z kierunku zachodniego będzie umiarkowany i silny, w porywach do 50 km/h, a w burzach nawet do 90 km/h.
 
Ciśnienie jest obniżone i szybko rośnie. Barometry pokażą w samo południe od 1003 hPa na Suwalszczyźnie do 1010 hPa na Dolnym Śląsku. Biomet pozostanie niekorzystny z powodu opadów i burz. Osoby wrażliwe mogą odczuwać najróżniejsze dolegliwości.
 
WIDEO - Sprawdź prognozę pogody Polsat News
 
  
bas/hlk/TwojaPogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie